JEZTE HODNĚ

  • plodů moře (zvláště korýšů a měkkýšů), vnitřností, libového hovězího, ořechů a jiných potravin bohatých na zinek

OMEZTE

  • alkohol
  • kávu, čaj a kolové nápoje
  • kouření

Příčinou chronické impotence, tedy neschopnosti muže dosáhnout erekce nebo ji udržet, jsou tělesné, psychologické a citové obtíže. Někdy bývá impotence pouhým vedlejším příznakem široké řady nemocí, například aterosklerózy, cukrovky, nemocí štítné žlázy, nervového systému, močového ústrojí a genitálií, nebo důsledkem užívání předepsaných léků, jako jsou například antihypertenziva. Impotenci často způsobuje STRES, únava, deprese, pocit úzkosti, viny nebo studu. Kouření, alkohol a kofein mohou impotenci zhoršovat. Muži trpící impotencí by proto měli omezit příjem nikotinu a kofeinu (obsaženého v čaji, kávě a kolových nápojích), neboť tyto látky zužují cévy a zabraňují průtoku krve. Alkohol sice odstraňuje psychické zábrany, ale stejně se mu raději vyhýbejte. Pokud se musíte napít, omezte se na jednu skleničku, neboť alkohol tlumí intenzitu nervových signálů. Nadměrná konzumace alkoholu také potlačuje tvorbu androgenů (mužských pohlavních hormonů).

Studie provedená nedávno ve Spojených státech ukázala, že u mužů s vysokou krevní hladinou CHOLESTEROLU je dlouhodobé riziko impotence nadprůměrné. Ateromové pláty mohou částečně ucpat cévy  vedoucí do penisu a snížit tak krevní tlak potřebný k udržení erekce.
V roce 1993 informoval časopis Journal oj American Medical Association, že u mužů po padesátce byly problémy s dosažením a udržením erekce způsobeny částečně zablokovanými cévami penisu až v polovině všech případů.
Chcete-li nebezpečí spojené s vysokou hladinou cholesterolu v krvi snížit, vaše strava by měla obsahovat hodně ovoce, zeleniny a celozrnných výrobků, přiměřené množství libového masa a jen málo nasycených tuků, obsažených v másle, tvrdých sýrech, masném tuku a v drůbeží kůži.

ZINEK MŮZE PROSPĚT
Tvrzení, že jídla bohatá na zinek účinkují jako mocná afrodiziaka, jsou pravděpodobně přehnaná. Nedostatek tohoto prvku však skutečně vede k impotenci. Výsledky studie skupiny impotentních mužů, zveřejněné v britském časopise Lancet, ukázaly, že užíváním zinkových přípravků se hladina mužského pohlavního hormonu testosteronu a potence u pozorovaných mužů zvýšila na běžnou úroveň.
Zinek se používá i k léčbě impotence u pacientů závislých na dialýze. Dostatečný příjem zinku si zajistíte, budete-li jíst hodně plodů moře, vnitřností, sójových bobů, ořechů, vajec, masa a pšeničných klíčků. Při prvních příznacích obtíží vám mohou prospět také zinkové přípravky.

Autor: Publikace: Jídlo jako jed, jídlo jako lék, Reader’s Digest Výběr


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015