Zůstaň tak okamžik a pak rukama ještě dál pohybuj od sebe. Drž je jednu nebo dvě minuty ve vzdálenosti 5cm od sebe a pak je začni od sebe vzdalovat. Pokaždé, když cítíš, že je vzdálenost mezi nimi příliš velká, zastav se a sleduj svůj pocit. Když dosáhneš bodu, kdy už energii mezi svýma rukama necítíš, dej je zase blíž k sobě. Zastav se na okamžik a prociťuj. Veď je v pomalém pohybu zase blíž k sobě. Zase zastav, sleduj svůj pocit a pohybuj rukama ještě dále k sobě, až se dlaně opět dotknou. Prodlévej několik minut v postoji Gassho, přičemž plochy dlaní zůstávají u sebe. Prociťuj, jak jsi své dlaně současně nabil energií a zcitlivěl.

Prováděj toto cvičení pravidelně. Když ses důvěrně obeznámil s energií reiki ve svých rukou, prováděj toto cvičení společně s nějakým jiným praktikujícím reiki.

Cítit energii společně vsedě
Sedněte si proti sobě a položte vnitřní strany svých rukou k sobě. Přibližně za minutu pohybujte svýma rukama 2cm od sebe. Pokračujte jako při výše popsaném cvičení tak, že se stále více vzdalujete od rukou vašeho partnera a přitom se čas od času zastavíte. Ukončete to tím, že se svému partnerovi budete stále více přibližovat, až se vaše dlaně zase dotknou. V tomto postoji, kdy se dlaně vzájemně dotýkají, prodlévejte několik minut.

Cítit energii společně vestoje
Příště, když budete pracovat se svým partnerem, začněte s tím, že se postavíte proti sobě a vaše dlaně se budou navzájem dotýkat. Pohybujte se nyní pomalu od sebe a vytvořte mezi sebou vzdálenost asi 1m. Natáhněte obě ruce, přičemž dlaně ukazují na partnera, a prociťujte jeho energii. Vyciťujte prostor, který vás oba odděluje, a prociťujte, kde se dotýkají energetická těla. Pohybujte se během cvičení stále dál od svého partnera. Pokaždé, když ucítíte změnu ve svém vnímání, zastavte a jděte za svým pocitem. Když se dostanete do bodu, kde už svého partnera necítíte, zastavte a znovu jděte trošku blíž k sobě, až se obnoví vaše spojení. Od tohoto bodu se pohybujte zase pomalu ke svému partnerovi, až se vaše dlaně dotknou.

Cítit energii společně na větší vzdálenost
Příště, když budete cvičit, vyzkoušejte, zda se ještě stále můžete pohybovat od sebe, a přesto svého partnera cítíte. Cvičte tak dlouho, až bude jeden z vás stát na jednom konci místnosti a druhý na protější straně. Na závěr tohoto cvičení přicházejte pomalu blíž ke svému partnerovi, až se vaše dlaně zase dotknou.

Když už nyní víš, jak cítit lidskou energii, můžeš experimentovat se zvířaty a s rostlinami. Poté, co jsi to nějakou dobu cvičil, můžeš pokračovat s neživými předměty. Vezmi do ruky jablko a prociťuj jeho energii. Prociťuj strom, na kterém rostlo, a místo, kde tento strom rostl. Prociťuj slunce a měsíc, které na něj svítily. Prociťuj déšť a živiny, které ho živily. Nyní prociť, zda je toto jablko pro tebe dobré. Vyzkoušej to se všemi potravinami, které jíš. Je pro tebe ovoce a zelenina dobrá? Jak je to s rybami a masem, s mléčnými výrobky a obilovinami? Jak s nápoji a sladkostmi?

Zdroj: F. A. Petter, T. Yamaguchi, Ch. Hayashi: Reiki, techniky dr. Hayashiho


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015