Naše tělo potřebuje ke svému správnému fungování široké spektrum živin a důležitých látek. Prominentní skupinu mezi nimi hrají vitamíny, které se účastní důležitých chemických reakcí a pomáhají tak zajišťovat chod jeho metabolismu. V ideálním případě přijímáme vitamíny a další důležité látky do těla spolu s potravou. Pokud ale tento není z nějakého důvodu dostatečný, např. při jejich zvýšené potřebě, je možné využít jejich příjem v podobě potravinových doplňků Ne všechny jsou ale stejně kvalitní a účinné. Proč záleží na tom, jaké doplňky konzumujeme?

Vitamín C a problém s jeho vstřebatelností

O tom, že má vitamín C zásadní důležitost pro naši imunitu, všichni dobře víme. Proto se snažíme jíst citrusové plody a další ovoce, které jej obsahuje. Pokud cítíme, že to s naší imunitou není úplně ideální, volíme příjem skrze potravinové doplňky. Často ale zapomínáme na to, že nejde jen o vlastní přítomnost vitamínu C v daném produktu, ale také o jeho celkové složení, které ovlivňuje mimo jiné i vstřebatelnost.

Proto se často stává, že doplňky sice opravdu mají vysoký obsah vitamínu C, do těla se ale vstřebá jen několik málo procent z jeho celkového obsahu a efektivita jejich konzumace je trestuhodně nízká. I v případě známých komerčních produktů totiž může jít o pouhých 5-10 % (a u minerálů je situace často ještě horší).

Lipozomální vitamín C pro lepší vstřebatelnost

Zajistit maximální vstřebatelnost vitamínu C není snadné, moderní technologie nám ale dávají do rukou možnosti, jak toho docílit. Řešením jsou doplňky v podobě tzv. lipozomálního vitamínu C. O lipozomálních vitamínech mluvíme v souvislosti s vitamíny, které jsou uzavřeny do malých částeček tuků, tzv. lipozomů lecitinu. Právě díky tomu se v těle dobře vstřebávají a mohou se tak dostat přímo do krevního řečiště. Díky tomuto způsobu podání je vstřebatelnost najednou nikoliv 10, nýbrž až 90 %. Konzumace doplňků s vitamínem C je tak výrazně efektivnější.

O tom, že má vitamín C zásadní důležitost pro naši imunitu, všichni dobře víme. Proto se snažíme jíst citrusové plody a další ovoce, které jej obsahuje. Pokud cítíme, že to s naší imunitou není úplně ideální, volíme příjem skrze potravinové doplňky. 

Lipozomální vitamín C má na trhu nabízí společnost Pure rituals, která se zaměřuje právě na lipozomální doplňky, které nabízí maximální efektivitu a také šetrnost k organismu. Velký důraz klade značka i na svoji ekologickou stopu, jak volbou šetrných výrobních postupů, tak používáním ekologického balení apod.

Zdroj obrázku: Mladen Zivkovic / Shutterstock.com


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015