Pokud zvolíte správnou kombinaci koření a přidáte k ní lichořeřišnici, získáte tím nejen skvělou chuť, ale také spoustu blahodárných účinků.

Na světě najdete spoustu zajímavých rostlin a bylinek, které nabízejí blahodárné účinky pro váš organismus. Lichořeřišnice patří mezi ně. Oproti ostatním ale vyniká svou chutí a širokým spektrem využití. V následujících řádcích vám tedy řekneme, jak si tuto blahodárnou rostlinu můžete připravit i vy doma a pochutnat si na ní.

Hodí se do salátu i do masa

Lichořeřišnice nabízí široké spektrum využití. Oproti některým jiným rostlinám je její největší výhodou možnost využití celé rostliny. Konzumovat můžete jak květ, tak listy nebo poupata, ale také stonek. Můžete ji také použít jako koření do vašeho jídla. Pokrmu totiž dodá jemní říz a mnoho léčivých látek. Její chuť by se dala přirovnat k ředkvičce.

Lichořeřišnice kapky nebo tinktura je možné přidat do zeleninového salátu. Nejlepší je ale použít ji čerstvou, aby se se zbytkem zeleniny dobře spojila a nabídla vám ten nejlepší chuťový zážitek. Lichořeřišnici si můžete naložit také v oleji. Jestliže si ji naložíte do oleje, vypustí do něj svoje léčivé látky. Takto naloženou rostlinu pak můžete dál používat jako přídavek do různých pokrmů.

Kde je možné lichořeřišnici použít?

Lichořeřišnice naložená v oleji se hodí nejen do výše zmiňovaných salátů. Jestliže chcete přidat trochu té svěžesti, můžete ji naložit s masem, přidat k těstovinám nebo použít k vaření zeleniny. Možností je opravdu mnoho. Záleží tedy jen na vás, jak ji ve vaší kuchyni využijete. Můžete si být ale jistí, že vašemu pokrmu vždy dodá nejen svěžest, ale také dokonalou chuť, kterou přidáním jiných přísad nezískáte.

Pokud si ale chcete užívat benefitů lichořeřišnice, ale nechcete ji přidávat do vašich pokrmů, máme pro vás jeden tip. Tedy vlastně dva. Zamiřte na eshop Herbavis.cz a pořiďte si lichořeřišnice kapky nebo tinktura, případně sáhněte po produktu lichořeřišnice tablety. Konzumace tablet nebo kapek je velice jednoduchá a látky jsou navíc lépe vstřebatelné. Díky tomu pocítíte zdravotní benefity mnohem rychleji.