Otcové

Jako správní rodičové máte jistě enormní zájem na tom, aby vaše děti byly zdravé. Je nutné ohlídat nejen to, aby měly dostatek pohybu. Nesmírně důležitá je kvalitní, pravidelná a vydatná strava. Dětský organismus při vývinu potřebuje patřičný přísun všech důležitých vitamínů, minerálů a živin. Bez nich může dojít k větší náchylnosti na onemocnění a zranění, ale také třeba k nesprávnému vývoji kostí.

Dobrý jídelníček u dětí spočívá v tom, že musí jíst pravidelně. Rozhodně tak ohlídejte, aby měly minimálně 5 chodů denně, tedy včetně svačin. Nezapomínejte na dostatečný přísun bílkovin, ale i vitamínů z ovoce a zeleniny.

Může se stát, že ani vydatná strava nestačí, případně jsou některé látky těžko získatelné z dostupných potravin. Pak není na škodu využít různých doplňků stravy, které jsou přímo určené dětem.

Ke správné výživě mohou přispět doplňky stravy

Příkladem kvalitního produktu, jenž má veškeré patřičné certifikáty a osvědčení, je výrobek Vibovit junior (http://www.vibovit.cz/produkty/junior-produkty/). Jedná se o přípravek ve formě cucavých tablet, díky čemuž si jej děcka oblíbí, protože jim zkrátka bude mlsání chutnat. Je ale hlavně zdrojem důležitých látek. Obsahuje totiž vitamíny C a D.

Vitamín C, který je jinak běžně v ovoci a zelenině, přispívá k celkovému posílení imunitního systému. Díky jeho pravidelnému přísunu organismus lépe odolává virům, takže děti pak nejsou tolik náchylné na nemoci. Vitamín D pro změnu dodává sílu kostem, kloubům a zubům.

Vibovit junior dále dodá dětskému tělu jód, což je látka, která je důležitá pro nervovou soustavu. A v neposlední řadě ve výrobku najdeme také obsah železa. To pomáhá snižovat únavu, tělo se cítí méně opotřebované, člověku se lépe přemýšlí, neboť má železo pozitivní účinek na paměť.

Neriskujte zdraví vašich dětí

Doplňky stravy typu Vibovit junior je samozřejmě nutné dávkovat vždy přesně dle instrukcí, jež jsou uvedené v příbalovém letáku. Přílišné dávkování by mohlo mít spíše negativní efekt. Vždy je rovněž dobré se poradit s dětským lékařem, zda je vámi vybraný doplněk dětské stravy vhodný, nebo jej lze jednoduše nahradit běžnou stravou. Mějte na paměti, že jde o zdraví vašich dětí, tedy o to nejcennější, co máte.

Komentáře