Máte problémy související s alergií? Objevit se mohou nečekaně a způsobují nepříjemnosti v podobě rýmy, zarudlých očí a kožní vyrážky. Alergie je přehnaná reakce imunitního systému na neškodný prvek, jako například prach, pyl a spory plísní.

Vyhýbejte se zdrojům alergie

Pokud můžete, snažte se vyhnout zdroji své alergie. Omezte pohyb na kvetoucích loukách, nesušte seno, nepobývejte v prašném prostředí a podobně. Jistý drobný kontakt s alergenem je potřeba, ale není dobré se příliš vystavovat jeho působení. Navíc si ušetříte i nepříjemné projevy v podobě rýmy a pálení očí. Někdy ovšem není možné stále se vyhýbat příčině alergie, takže je vhodné použít speciální léky, které ve většině případů fungují na základě potlačení nežádoucí reakce imunitního systému.

Volně dostupné léky

Velkou výhodou je fakt, že volně dostupné léky na alergie (http://www.analergin.cz/lecba-alergie/) běžně seženete v lékárnách. Nemusíte tak při každém zhoršení potíží za doktorem pro recept. Jde také o vhodné řešení v případě, že se u vás náhle vyskytne alergie a potřebujete si ulevit od nepříjemných projevů. Užívání volně prodejných léků na alergické potíže je dobré konzultovat s lékárníkem, který vám doporučí nejvhodnější postup.

Návštěva odborníka pro přesnější diagnózu

I přesto, že volně prodejný lék na alergii zabere, měli byste navštívit odborníka. Alergolog provede specializované vyšetření, jehož cílem je určení původce alergie. V rámci dalšího postupu jsou zvolena režimová opatření a vybrány více účinné léky. V dnešní době je také možné úplně se zbavit alergie díky imunoterapii, jejímž cílem je naučit imunitní systém, že daná látka není nebezpečná a není potřeba takové odpovědi. Zatím jde hlavně o léčbu alergií na travní pyly, ale výzkum postupuje rychle vpřed, takže za čas bude jistě možná účinné řešení více druhů alergických potíží.

Komentáře