Hubnout je přece jednoduché. Stačí dostatečně sportovat, hlídat si, co jíme a kdy to jíme. Většina českých žen bohužel na tohle nemá čas. Kromě sebe se totiž musí starat i o manžela a děti. Nemohou si připravovat žádné speciální pokrmy, musí vařit jídla, která bude jíst celá rodina. A sport? Jediným řešením by bylo vstávat v 6 ráno a odcvičit si svůj trénink, než se děti probudí. Naštěstí existuje i jiná možnost.
Řešením speciálně pro ženy je speciální hubnoucí kúra v podobě ketodiety. Můžete ji znát i pod názvem Dukanova dieta, ketogenní dieta, bílkovinová dieta či proteinová dieta. Chválí si ji mnohé ženy, i celebrity. A proč mluvíme pouze o ženách? Protože nejúspěšnější česká ketonová dieta KetoFit byla stvořena výhradně pro ženy.
V čem spočívá ketodieta?
Diet existuje velké množství. Jedna vás nutí jíst mléčné výrobky, další kompletně vyřadit cukry a tuky, jiná se bude snažit naučit vás jíst pouze ovoce a zeleninu. Pokud s nějakou takovou máte zkušenosti, zřejmě víte, jak to chodí. Dojíte a za půl hodiny už máte hlad. Ketodieta je v tomto jiná. Jíte pětkrát denně po menších porcích, přesto hlad nepociťujete. Jak je to možné? Jíte totiž bílkoviny, které zasytí.
Ketonová dieta je založená na tom, že jíte velké množství bílkovin a malé množství sacharidů. Když tělo nemá dostatek sacharidů, přechází do tzv. ketózy (odtud název diety), což znamená, že organismus si bere energii z tukové tkáně a vy hubnete. Základem je tedy postavit jídelníček na bílkovinách a malém množství tuků. Sacharidy se mohou pouze v množství 40 g na den. Velmi důležitý je také pitný režim, pít by se měly tekutiny bez cukru či sirupů, takže voda nebo třeba čaj.
Nebude tělo strádat?
Ne. Nebudete jíst pouze bílkoviny, ale také zeleninu, vejce a další základní potraviny. To spíš rizika obezity u žen jsou daleko vyšší. S obezitou souvisí nemoci trávicího traktu (žlučové kameny, zánět slinivky břišní), jater (jaterní steatóza), kardiovaskulárního systému (vysoký tlak, cévní mozkové příhody) apod. Má negativní vliv na psychiku, obézní lidé častěji trpí depresemi a úzkostmi, mají nižší sebevědomí. Mohou se u nich objevovat kožní komplikace jako nadměrné pocení, strie nebo ekzém. Zvyšuje se také riziko nádorových onemocnění tlustého střeva, dělohy, prsu, žlučníku a dalších orgánů.
Je však třeba zmínit, že i ketonová dieta může uškodit, pokud k ní přistoupíte nesprávně. Neodbornou dietou budou tělu chybět vitamíny a minerály, což se projeví nejdříve na stavu vlasů, pokožky a nehtů, pozdější důsledky však budou vážnější.
Jak vlastně vypadá ketonový jídelníček?
Při ketonové dietě můžete jíst například maso (ne tlusté), ryby, sýry, neochucené jogurty a mléko, vejce, zeleninu apod. Nebudete se muset vzdávat svých oblíbených jídel. Dá se připravit keto tortilla, keto burger i keto nanuk.
V začátcích je ale určitě lepší objednat si hotový jídelníček. Můžete si pořídit keto dietu třeba na 2 týdny. Během té doby se rozhodnete, zda vám vyhovuje, a také si uděláte představu, co máte jíst. Přímo na webu ketodiety KetoFit najdete také celou řadu keto receptů. Objednávat se dají i samostatné produkty. Něco si doma zvládnete vyrobit, něco zase ne, tak si to jednoduše objednáte. Jak si můžete všimnout, v e-shopu nechybí ani sladké koktejly, smoothie, dezerty, kaše či proteinové tyčinky. Ketodieta se dá dodržovat i tehdy, když nemůžete jíst doma – tyčinka či kaše se dá vzít kamkoliv. Právě teď, když spousta lidí tráví čas doma, je však nejvhodnější chvíle s ketodietou začít.
Přestaňte se tedy trápit otázkou, jak rychle zhubnout a dejte šanci ketodietě. Do běžného režimu po pandemii se můžete vrátit v novém těle a s vyšším sebevědomím.