Spousta lidí je zvyklých začít ráno šálkem horké kávy a drtivá většina z nich si ji připravuje doma – přece jenom je to levnější a rychlejší než cesta do Starbucks. Pokud je ranní šálek kávy i vaší každodenní rutinou, pak byste ovšem neměli zapomínat, že o domácí kávovar se také musíte trochu starat. Jenom tak vám připraví chutnou kávu bez bakterií.

Proč je čištění kávovaru opravdu nezbytné? Protože kávová zrna obsahují oleje, které se uvolňují, zůstávají na součástkách kávovaru a postupem času čím dál více ovlivňují chuť kávy.

Jak často byste měli kávovar čistit?

Pokud si kávu vaříte opravdu denně, čištění se věnujte aspoň jednou měsíčně. Vyhnete se tak velké vrstvě vodního kamene a zlikvidujete kvasinky, plísně i bakterie. Čistit byste měli jak odnímatelné, tak neodnímatelné části kávovaru. Vyjímatelné části opláchněte, nevyjímatelné otřete vlhkým hadříkem a poté hadříkem dosucha.

Jaké čisticí přípravky na kávovar používat?

Možná jste slyšeli o různých babských radách, jako je třeba čištění octem. Opravdu ale chcete, aby vám kávovar zaváněl po octu? Zapomeňte na to a pořiďte si raději přímo tablety na čištění kávovaru. Tabletu dáte do práškové přihrádky či otvoru pro čisticí tabletu a spustíte proces čištění. Pokud tohle váš kávovar neumí, tabletu rozpustíte ve vodě a vodou propláchnete kávovar.

Jak na odvápnění kávovaru?

Kromě čisticích tablet je vhodné pořídit si ještě tablety na odvápnění kávovaru. Vodní kámen totiž nejen znehodnocuje chuť kávy, ale také ucpává trysky a zvyšuje spotřebu energie kávovaru až o 30 %.

A jak na odvápnění kávovaru? Naplníte nádrž vodou a přidáte do ní tabletu na odvápnění, kávovar spustíte a na závěr ho opláchnete čistou vodou.

Čistěte svůj kávovar s německou kvalitou

Kde koupit tablety na čištění kávovaru a na jeho odvápnění? Pořídíte je v e-shopu Woldoshop, který prodává německé čisticí produkty za nejlepší ceny na trhu. Na webu navíc najdete i návody na čištění kávovarů DeLonghi. Vyzkoušejte také kvalitu ozkoušenou náročnými německými zákazníky.