Pokud dojde z nějakých příčin k oslabení imunitního systému (stres, užívání léků, konzumace vyššího množství alkoholu, onemocnění apod.), může se stát, že se nadměrně rozmnoží a způsobí infekci zvanou candidóza.

Příznaky tohoto onemocnění jsou všeobecné, většinou je obtížné bez podrobného vyšetření určit přesnou diagnózu – běžně se však projevuje bolestmi hlavy a kloubů, chronickou infekcí, zápachem z úst, tvorbou aftů, trávicími problémy (říhání, nadýmání, průjmy, zácpy), svěděním kůže a tvorbou puchýřků a akné, může dojít i k rozšíření plísňových onemocnění kůže a nehtů, běžné je pálení, svědění a slzení očí a přecitlivělost na světlo. Velmi nepříjemně se může kandidóza projevit na pohlavních orgánech a močových cestách – nejčastěji svěděním, záněty, výtoky, poruchy menstruace a poklesem tvorby pohlavních hormonů, které vyústí ve sníženou sexuální touhu.
Kandidóza postihuje lidi všech generací a její léčba bývá z důvodu často nesprávné diagnózy časově náročná – klasická medicína se soustřeďuje nejčastěji na podávání antibiotik a protiplísňových a protikvasinkových léků.

Tipy pro správnou výživu

Aby léčba kandidózy byla úspěšná, měla by být komplexní a zahrnovat více léčebných postupů. Pokud už dojde na užívání antibiotik, je důležité obnovit přirozenou střevní mikroflóru a posílit imunitní systém. Do těchto postupů zahrneme pravidelné užívání probiotických kultur (zdravé bakterie, které tvoří přirozenou součást naší střevní mikroflóry) v podobě konzumace zakysaných mléčných výrobků či konkrétních doplňků stravy obsahujících tyto mikroorganismy.
Je nezbytné upravit i svůj jídelníček – tzv. protikvasinková dieta by měla zahrnovat naprosté vyloučení sladkostí ze stravy a všech potravin s obsahem bílé mouky (pečivo, oplatky, sušenky, deserty). Konzumujte čerstvou zeleninu, kysané zelí, česnek, cibuli, křen (tyto potraviny jsou vyhlášenými nepřáteli kvasinek), nezapomínejte na oleje lisované za studena, ořechy, semena, cereální potraviny. Pravidelným pitným režimem podpoříte odstranění metabolitů z těla a urychlíte celkovou léčbu.

Z doporučených a účinných doplňků stravy vyčnívá především extrakt z grepových jader, který je považován za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik. Jeho výhoda spočívá v tom, že ve střevech likviduje pouze ty „špatné“ bakterie, přirozená střevní mikroflóra zůstane zachována.

Doporučení Studia HEDIS: v případech zaplísnění organismu, ať se již jedná o jakýkoliv vnější projev, doporučujeme užívat ALOE VERA GEL v množství 0,25 ml ráno a večer po dobu tří měsíců. ( 4 balení, cena: 760 Kč za jedno balení – možno objednat přes náš email nebo eshop).


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015