Tradiční nástroje pro odstraňování chloupků nikdy nebudou tak efektivní jako laserový epilátor. Tato moderní technologie zajistí nejen hladkou pleť, ale především vám ušetří čas a práci na poměrně dlouhou dobu. V čem tkví výhody, jak funguje, a kde lze proceduru podstoupit, vám prozradí následující článek. Jestli si chcete usnadnit péči o svůj zevnějšek a investovat čas, který byste jinak strávili depilací, do zábavnějších aktivit, pak pozorně čtěte.

Laserový epilátor a jeho benefity

Odstranění ochlupení laserem není stejné jako klasická depilace. Jde o proces, kdy se laserovým paprskem spálí vlasová cibulka, takže chloupek nemá možnost znovu vyrůst. Absolvujete-li na začátku několik sezení, docílíte 100% hladké pokožky, která vydrží v tomto stavu velmi dlouho. Navíc je celý proces prováděn zkušeným specialistou, tudíž vy nebudete muset pro hladkou pokožku udělat nic jiného, než se na zákrok objednat.

Hlavní výhody laserové epilace:

  • Žádná bolest během zákroku – povrchová anestezie speciálním přípravkem
  • Dlouhodobý efekt – procedura se opakuje jednou až dvakrát ročně
  • Perfektní výsledek – pokožka je jemná po celém povrchu
  • Úspora času a práce – nemusíte depilaci provádět sami doma

Na jakém principu funguje epilace laserem

Laserový epilátor byl speciálně vyvinut pro kliniky estetické medicíny za účelem zefektivnění procesu eliminace nežádoucího ochlupení ve vybraných partiích. Laserový paprsek se během aplikace naváže na barvivo melanin v každém jednotlivém chloupku. Teplota tohoto paprsku se pak dostane k vlasové cibulce, kterou spálí. Tímto způsobem se ošetří celá vybraná oblast.

Nejedná se tedy o depilaci, kdy se chloupky odstraní pouze z povrchu pokožky, ale o hloubkové ošetření, které zamezí jejich opětovnému růstu. Po zásahu laserem se tak nebudete depilací muset zabývat minimálně půl roku.

Jaké části těla lze laserem ošetřit

Epilace laserovým paprskem se dá aplikovat v podstatě na jakoukoliv část těla. Vždy záleží na přání pacienta a nastavení služeb kliniky, kde je zákrok prováděn. Obvykle se epilace provádí v místech, jako jsou lýtka, podpaží, záda, či hrudník. Ženy často podstupují také epilaci obličeje nebo intimních partií. Profesionální laserové epilátory jsou navrženy tak, aby se paprsek dostal i na hůře přístupná místa.

Nejčastěji poptávané zákroky u mužů a žen znázorňuje následující tabulka:

PohlavíOšetřované partie
ŽenyLýtka, podpaží, horní ret, třísla
MužiLýtka, záda, hrudník

Kde je možné proceduru podstoupit a kolik to stojí

Laserové odstranění chloupků provádí vyškolení specialisté na klinikách estetické medicíny po celé České republice. Profesionální zařízení, která jsou využívána těmito klinikami, mají mnohem větší výkon, než je tomu v případě domácích variant, a jsou tím pádem mnohem efektivnější a spolehlivější.

Cena těchto laserových epilátorů, se obvykle pohybuje od 100.000 Kč výše. Samotný zákrok na klinice pak pacienty přijde zhruba na 1.000 – 10.000 Kč za jedno sezení v závislosti na velikosti ošetřované oblasti.

Právě jste došli na konec článku. Protože jste získali veškeré potřebné informace o fungování laserového epilátoru, máte již představu, co procedura obnáší. Dočetli jste se, jaké jsou výhody laseru oproti tradičním způsobům depilace, a víte, kde je možné tento zákrok podstoupit a kolik přibližně stojí. Nyní se můžete bez obav objednat na své první sezení.

A jaký způsob odstraňování chloupků preferujete vy? Dáváte přednost povrchovému holení žiletkou, voskem či jiným přípravkem, nebo si rádi zajdete na proceduru, kde za vás vše udělají specialisté? Neváhejte se s námi podělit o své zkušenosti v komentářích.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015