Tato kapitola Vás seznámí s několika léčebnými postupy, které můžete praktikovat skoro všude a které pomohou léčit problematický prostor. Prováděním léčby podle Feng shui se mění proudění energie v prostoru ve prospěch příznivějšího energetické stavu. Léčbu tedy můžeme praktikovat pro opravu problému, pro posílení slabé oblasti života nebo pro další rozvoj těch oblastí, které jsou v dobrém stavu.

 

2 zlatá pravidla harmonizace toku energie Čchi, bez nichž se nikam nedostaneme:

1 Udělejte energii cestu
Tento bod jsme již několikrát zmiňovali, je však zásadní. Dovolte svému prostoru dýchat, zbavte se přebytečného a těžkého nábytku a odstraňte všechny tajné skrýše na nepoužívané věci. Upořádejte své věci i ve skříních, sklepě, půdě. 

2 Ukliďte
Umyjte okna, vysajte i rozích a za nábytkem, vymeťte pavučiny, ukliďte si pracovní stůl a důkladně vyvětrejte. Umyjte rámy dveří / na dveře můžete také/  vodou s pár kapkami vonného oleje – nezapomeňte na dveře vchodové.

Léčba světlem  -základní technika Feng Shui. Světlo přitahuje zdraví, radost, prosperitu. U této léčby používáme lampy, křišťály a zrcadla.  
Lampičky, stojací lampy, stropní svítidla – nemusí být stále zapnutá, ale musí výt funkční. Platí, že čím jasnější světlo, tím lépe.

Broušené křišťálové koule mění energii prostoru několika způsoby : dodávají světlo, harmonizují proudění energie, chrání před otrávenými šípy – šáry, načerpávají energii do místnosti a vypadají krásně když na ně posvítí slunce ! Jistě Vám přinesou mnoho rado

Zrcadla – jsou klíčovým léčebným prostředkem. Doporučují se čtvercová, obdélníková, osmiboká a kruhová. Čtvercová a obdélníková symbolizují rovnováhu, kulatá a osmiboká reprezentují  celistvost, jednotu a harmonii. Zrcadla používáme abychom : přidali jas a novou energii prostoru, odklonili prodění negativní energie, umocnili nebo posílili svou image, posílili určitou oblast života a oživili prázdnou oblast domu či malou místnost.

Léčba zvukem – tato léčba je efektivní pro očistu od starých či negativních energií a přivedení nové, pozitivní energie. Největší sílu má zvonivý zvuk.   
Kovová zvonkohra – vydává zvonivý zvuk, který, stimuluje novou energii, probouzí, aktivuje, povzbuzuje, posiluje energii místa, poskytuje ochranu a vytváří rovnováhu a harmonii.

Zvon – mosazný nebo bronzový zvon je také dobrým léčebným prostředkem. Je vhodné jej umístit například na pracovním stole nebo pultu. Pro vchody domů a budov je vhodný také gong.

Léčba vodou – voda reprezentuje spojení a proud života. Tekoucí voda vytváří uklidňující zvuk a její pohyb aktivuje zdraví, uvolnění a pocit pohody.   Jezírka a bazény – klidné vodní plochy symbolizují nahromaděné bohatství, stejně jako jasnost a hloubku vědění. Tyto plochy by neměly být příliš velké, aby energeticky dům nepohltily. Pozor na ostré úhly bazénů namířené na dům -.vytvářejí čepel, která může podpořit nehody v domě. Jezírko ve tvaru půlměsíce směřující hrotem od domu, může napomoci odlivu peněz. Ledvinové tvary jsou pozitivní. Udržujte vodní plochy čisté – přinese to užitek Vaším financím a jasnosti mysli.

Domácí fontánky – veselé bublání a pohyb vody pomůže podpořit kolování energie, ozdraví atmosféru a vzduch. Důležitá je čistota vody a zdraví rostlinek ve fontáně.

Léčba mobily-  mobily jsou objekty, které se otáčejí a kolébají ve vzduchu. Například větrné rukávy, vlajky, korouhve, větrné kolotoče a větrníky. jsou vynikající všude tam, kde potřebujeme rozproudit energii. Mírumilovné kolébání mobilu vyrovnává energie a harmonizuje je.  
Vlajky a korouhve
– obzvláště příznivá je zelená vlajka. tato barva dodává vitalitu, život, radost a hojnost. Můžete ji doplnit rodovými znakem erbem či pozitivním symbolem. Větrné rukávce jsou výborné tím, že kombinují barvu a pohyb – umí rozproudit energii v slabých či mrtvých místech. také zklidní ostrou či útočnou energie blízké rušné silnice, případně kolejí.

Větrníky a kolotoče – jednoduchý a nenákladný způsob, jak oživit příjezdovou cestu, chodník. Jsou to výborné generátory energie využitelné jak k rozproudění, tak zklidnění přemíry Čchi.

Léčba vůněmi-  čich je jeden z našich nejsilnějších smyslů. Příjemné vůně uklidňují, přispívají k duševní pohodě a vyrovnanosti. Na východě panuje obecná víra, že libé vůně přitahují dobré duchy. A tím samozřejmě zdraví a prosperitu.     
Vonné oleje
– vybírejte kvalitní esenciální oleje – 100% přírodní. Vonné oleje přinesou pohodu a relaxaci, díky aromaterapeutickým účinkům mohou tišit zdravotní i psychické problémy.. Doporučujeme prostudovat stránku a účincích olejů zde.

Vonné tyčinky a kadidla – opět zde platí pravidlo o kvalitě. Vyzkoušejte japonské tyčinky namísto indických. Nemají dřívko, tudíž nečoudí a vynikají velmi jemnou, čistou vůní. Stejně tak to platí u kadidel. Syntetická kadidla mohou dráždit.

Léčba květinami a rostlinami  – rostliny symbolizují růst a zdraví a přinášejí do našeho života barvu. Pro léčbu jsou nejlepší zdravé, silné, svěží a šťavnaté rostliny. Kulaté listy jsou obecně lepší než špičaté – vyhněte se pichlavým rostlinám jako jsou kaktusy. Velmi dobrou energii přinášejí kvetoucí rostliny. Energii různých typů rostlin můžete prozkoumat zde.  

Sušené květiny- obecně jsou považovány z energetického hlediska za mrtvé. Energie prostoru tedy může díky nim stagnovat.

Lepší alternativou pro prostory, kde nemůžete použít živé květiny, jsou květiny umělé. Tyto umělé rostliny by však měly být co nejvěrnější kopií živých rostliny – ideální jsou vyrobené z hedvábí. Měly by vypadat čerstvé,  být vyvedeny v reálných barvách.

 Bambus– je králem mezi rostlinami. Přináší harmonii, bezpečí a silnou budoucnost. Číňané říkají, že když člověk žije s bambusem, jeho život se postupně zlepšuje. Jeho zelená barva připomíná nefrit – kámen štěstí, pohody a bohatství.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015