Bohužel – není léčitel jako léčitel a ne každý to s vámi myslí skutečně dobře a opravdu mu jde o vaše zdraví. Oceán léčitelů totiž v první řadě kouká na peníze, na zisky, na bohatství…. Snadno se pak může stát, že do své kapsy sáhnete zatraceně hluboko a výsledek bude nulový.
Jak tedy nenarazit? Jak si vybrat dobrého léčitele?
V první řadě se informujte o tom kterém léčiteli. Než někomu svěříte své zdraví a zaplatíte nemalou sumu, ptejte se ve svém okolí, pátrejte, kdo jaké má zkušenosti. Dejte na doporučení svých známých, případně nebuďte hluší ke stížnostem.
Pochopitelně jistotou je dostat se do rukou léčitelům, kteří jsou všeobecně známí tím, že skutečně svému „oboru“ rozumí. Že dokáží opravdu pomoci, že vědí jak vám ulevit…
Například Waldemar Grošík, či Jindřich Paseka patří ke skutečným legendám. Ovšem dostat se k nim není ani trošičku snadné. Tito léčitelé si sami vybírají své pacienty…
Pokud nemáte ani potuchy na koho se obrátit, zkuste oslovit magazíny zabývající se alternativní medicínou. Redakce většinou má přehled a dokáže vám tak snadno poradit.
Pokud čekáte, že vás léčitel rázem zbaví obtíží, budete zklamáni. Nepočítejte se zázraky, ale s tím, že vám léčitel dá dobré rady, poradí co změnit, jak se stravovat, jaké pít čaje apod.
Jestliže vám léčitel slíbí zázraky, nebo vás hned nutí, abyste vysadili dosavadní klasickou léčbu, či si řekne o přemrštěné poplatky, utíkejte co nejrychleji pryč!!!
Běžná cena se u léčitele pohybuje okolo 500 Kč. Špičky však léčí zcela zdarma, či nechají na vás, kolik přispějete do „kasičky“.
Pokud se pro nějakého léčitele skutečně rozhodnete, informujte o tom svého lékaře. Často se obě strany doplňují, informují, což je pro pacienta ideální stav.
Zdroj: internetový časopis – www.nioneta.cz