Dát si ji v centru města může být životu nebezpečné. Pokud plánujete experimentování s touto drogou, určitě si najděte bezpečné prostředí a mějte sebou vždycky někoho kdo není pod vlivem a trochu zná lsd (dříve se takový člověk nazýval šaman).

Asi hlavním a žádoucím účinkem lsd je změna vnímání reality. LSD vám naprosto naboří smyslové receptory, často ani nevíte kterým směrem funguje zemská přitažlivost, takže se můžete celé hodiny jen válet po zemi a převalovat se v rauši. Ne každému se tyto stavy líbí, proto lsd není určeno na časté a dlouhodobé braní. Na lsd neexistuje návyk, ani psychický ani fyzický. Jediná co vás může přitahovat jsou zážitky které jste prožily.

Změnu stavu pod vlivem drogy doprovází halucinace, depersonalizace a derealizace, poruchy vnímání, změny myšlení postojů a názorů, atd. Rizikem při požití je badtrip, je to stav při kterém se neuvolňuje hladina serotoninu (jeho hladina rozhoduje zda se vám stavy líbí nebo se jich děsíte) jako normálně. Je to pocit, kdy se vám vaše smysly doslova zblázní a dělají vše proti vaší vůli. Často tento stav provázejí deprese a panika. U každého probíhá trochu jinak, ale po pominutí účinku i tento stav pomine, hrozí zde ale riziko, že přepjetí smyslů vyvolá ve vašem mozku psychickou poruchu. Může to být nějaká z forem úzkostí, depresí, ale i epilepsie, depersonalizace apod. Bad trip zažil většinou každý uživatel lsd (pokud jej užívá delší dobu) ale není to pravidlem. Tento stav může trvat v lehčí formě i několik dnů. Většinou je způsoben tím, že člověk si vzal lsd když byl v psychické nepohod. Rovněž se může vrátit tzv. flashback. Což je stav, kdy se vám po týdnu v určité situaci vrátí pocity, nebo stavy po požití lsd. Je to takové reálné de ja vu.

LSD v bodech:

  • LSD může vyvolat psychickou poruchu i po jednom použití
  • LSD způsobuje změny vnímání, které v běžném životě patrně nikdy nezažijete
  • LSD je jedna z nejsilnějších drog, stačí malé množství pro silný účinek
  • LSD není dobré brát ve městě a bez dozoru
  • LSD je milimetrový papírek namočený v účinné látce

LSD je nejsilnější droga ze všech. Stačí malé množství na obrovský účinek. Právě proto se užívá ve formě papírků, tzv. tripů které jsou namočeny v lsd. Ty se dávají do úst pod jazyk kde se rozpustí. Papírky jsou v rozměru několika málo milimetrů, často stačí půlka na pořádný nášup. Pokud by jste si vzali např. 3 nebo 4 najednou, můžete se zbláznit nebo se vám také nemusí stát vůbec nic, lepší je nic takového neriskovat.

Komentáře