Aby ne, všude se o chřipce mluví, všichni ji mají, jezdíte městskou hromadnou dopravou, vaše děti ji přinesly, je vlastně nemožné ji nechytnout, že?

Přemýšleli jste však někdy nad tím, že nemoc dostanete právě díky faktu, že s ní již počítáte?

Nemoc je, stejně jako prázdný účet nebo špatně zvolený partner, důsledkem stavu vaší hlavy a informací v ní vložených.

Ohlédněte se do dětství

Položte si otázku: „Co jsem v dětství slyšel a viděl v oblasti mého zdraví a nemocí?“ Mnozí z vás pociťují u nemoci úlevu a pozitivní emoce jen díky tomu, že se o ně blízký stará. Někteří z nás si ze svého dětství pamatují, že nemoc znamenala čas, který mohli trávit se svojí maminkou nebo tatínkem. Mnozí ji pamatují jako vykoupení z odporné školky, ve které nechtěli být.

Napište si vše, co si o nemocích a zdraví z dětství pamatujete. Pátrejte, co si vaše vlastní hlava zapsala s pravdivým znaménkem. Může to být například:

„Když jsem nemocný, blízcí si mě všímají“

„Když jsem nemocná, přichází odpočinek“

„Být nemocen je normální“

Všechny výroky, u kterých pociťujete vyšší emoční zabarvení, vezměte a otočte je tak, aby vám byly příjemné a znegovaly ty staré, například:

Stará emoční rovnice

Nová emoční rovnice

Když jsem nemocný, blízcí si mě všímají

Blízcí mě mají rádi i zdravého

Když jsem nemocná, konečně odpočívám

Odpočívám si, kdy chci

Být nemocný je normální

Být zdravý je normální

Dejte si ale pozor, aby všechny nové výroky přijala vaše mysl jako pravdivé. Pokud cítíte, že vám říká NE, nemůžete nový emoční výrok do vaší hlavy vložit. Musí jej přijmout jako pravdivý spolu s příjemnou emocí.

Kromě otočení svých emočních rovnic můžete do svého mozku vkládat pozitivní informace dle libosti. Stačí, když se u toho budete cítit příjemně. Doporučuji vám například následující:

„Každý den se cítím zdravěji a lépe“

„Celé mé tělo je zdravé, cítím se báječně“

„Moje imunita je silná, nemoc se mě netýká“

„Mé tělo se umí nemoci bránit“

„Nemoc mi je cizí“

Meditujte

Najděte si na sebe každý den chvilku, zavřete oči a věnujte se některé z vět. Poté si představte vaše tělo, po chvíli se zaměřte na určitou postiženou část těla nebo orgán. Představte si, jak se jedna po druhé staré buňce přeměňuje na novou. Při nádechu nabíráte nové buňky, výdechem se zbavujete starých. Toto staré cvičení vám zajistí rychlejší uzdravení po nemoci nebo snížené imunitě.

Starejte se o vaši imunitu

Vaše imunita je taková, jakou si ji vybudujete. Není to nic jiného, než stav obrany vašeho těla proti vnějším negativním vlivům. Zvyšujte si ji tedy následujícími návyky:

  • Každé ráno si dávejte studenou sprchu (můžete střídat studený a teplý proud)
  • Jezte ovoce s vysokým obsahem vitaminu C (dělejte si ráno čerstvé džusy)
  • Choďte pravidelně do sauny
  • V kritických chřipkových obdobích se nepřejídejte a nevystavujte tělo vyšší zátěži, aby mělo kapacitu pro obranu

Ranní ledové sprchy, sauna nebo nepřejídání vyžadují jistou dávku sebezapření a vůli. Počítejte s tím, že se vám nebude chtít (já s ranní sprchou zažívám sebezapření den co den po léta) a že od své hlavy uslyšíte tucet důvodů, proč zrovna dneska nemusíte. Tak si dejte pozor, neposlouchejte ji a jděte za hranici nechtění. Odměna je totiž sladká – zdravé tělo bez nemocí.

Lenka Černá

© Napsala Bc. Lenka Černá

Kouč v oblasti osobního rozvoje (práce, peníze, vztahy, zdraví)

Email: cerna@mindsoft.cz

www.mujvztah.cz | www.mamdepku.cz | www.foto-mluvi.cz 

Sdílet
Předchozí článekCELIBÁT – I
Další článekVÍLY