4. Ráno a večer před jídlem si můžeme dát pro lepší trávení enzymový nápoj, ovocnou nebo zeleninovou šťávu. Začínáme vždy syrovou stravou.
5. Strava by měla být co nejpestřejší co se týká barevnosti, ale také složením, pokud možno ze všech skupin.
6. Všechny produkty použité v kuchyni by měly být co nejvíce čerstvé, ekologicky pěstované, prosté plísní, hub, rzí, hniloby, řádně omyté a očištěné. Mechanicky poškozené části odebereme.
7. Zvyšme příjem minerálních látek využíváním listové zeleniny, naťové zeleniny, zeleného koření a léčivých rostlin používaných jako koření. Koření používejme co nejčerstvější, zásadně ne ostrá a pálivá.
8. Důležitou roli hraje pití dobré vody a dalších kvalitních nápojů v doporučeném množství. Nikdy nepijme ½ hodiny před tuhou stravou a ½ hodiny po jídle.
9. Při všech úpravách pokrmů udržujeme velmi úzkostlivě veškeré hygienické zásady. Používejme netoxické materiály, nože, příbory, nádobí a další kuchyňské potřeby.
10.Šetříme ohněm, solí, vodou, dráždivými látkami a živočišnými tuky.
NEMÍCHEJ VŠE SE VŠÍM NEBO NEMÍCHEJ STUDENÉ S HORKÝM.. DOBRÝ POKRM BY MĚL MÍT NEJVÍCE 4 SLOŽKY, 4 BARVY, 4 CHUTĚ, 4 KOŘENÍ. TO JE VYZKOUŠENO PRAXÍ JAKO NEJLEPŠÍ MOŽNÁ KOMBINACE.
Iva Hédlová podle knihy Ladislava Kováře: PRAKTICKÉ KAPITOLY Z VÝŽIVY ZDRAVÉ I NEZDRAVÉ -nakladatelství Istenis
Poznámka: V zásadě souhlasím, jen bych tam zařadila mezijídla, tzn. svačiny. Iva Hédlová