Posiluje kardiovaskulární systém. Má příznivé účinky na dýchací ústrojí a napomáhá tak odstraňovat potíže při chronické bronchitidě či astmatu.

Nordic walking byl v prvopočátcích využíván v letních sezonách běžkaři, kteří se takto udržovali v kondici. V roce 1997 byly ve Finsku poprvé vyvinuty speciální hole pro Nordic walking, jako pro speciální druh sportovní aktivity. Studie zabývající se účinky tohoto sportu, se rychle postarali o vysokou popularitu. Nordic walking je vynikající pro všechny, kdo hledají příjemné odreagování prostřednictvím sportu s maximálně příznivým účinkem na zdraví.

Při chůzi s hůlkami zpevňujeme bederní svaly, zádové, krční, ramenní a zároveň tím zlepšujeme správné držení těla. Vyvarujeme se tak případným bolestem zad a krku. Díky hůlkám se zátěž na klouby snižuje až o 30% a tím se redukuje i nebezpečí zranění (natažení vazů, opotřebení kloubů, apod.). Horní část těla se oproti běžné chůzi zapojuje více, což má za následek zvýšení tepové frekvence, zlepšení srdeční činnosti a krevního oběhu, snižování hladiny cholesterolu v krvi. Hluboké dýchání okysličuje organizmus, svaly tak pracují lépe a výkonněji. Kalorie se spalují až o 40% více než při běžné chůzi bez hůlek.

Nordic Walking můžeme provádět téměř kdekoliv nezávisle na zemi, městě či krajině ve které žijeme. Vždy se najde místo ideální pro tuto aktivitu, ať už v parku, v lese, na horských stezkách, ulicích i na plážích. Dostaneme příležitost poznat své okolí blíže a spojit příjemné s užitečným. Stačí 30 minut chůze s holemi denně. Ta nám nahradí 50 minut běžné chůze.

Techniky Nordic Walking jsou jednoduché. Před cvičením je dobré se protáhnout a zahřát. Při samotné chůzi bychom měli udržovat stejnou rychlost a být při ní schopni hovořit, pokud ne, tempo je příliš rychlé. Kroky se snažíme dělat spíše delší, tak abychom se prošli po celé části chodidla, došlápli na patu a krok vpřed vycházel z doteku palce od země. Při chůzi se střídá levá noha vpřed s pravou rukou vpřed a zase naopak. Hůlky, které mají na konci speciální úchyt, kdy palec a zápěstí jím zpevníme, napomáhají v průběhu celé chůze držet tělo ve správné poloze. Dlaněmi můžeme hole buď pevně uchopit nebo je naopak otevřít. Teď už jen stačí se pořádně nadýchnout a vyrazit. Po ukončení Nordic Walking se nezapomínejme pořádně protáhnout. A jak jinak, než s holemi, které nám poslouží ke strečinku nejlépe.

Cena holí určených k Nordic Walking se pohybuje přibližně od 1.000,- Kč do 3.500,- Kč.

Zúčastněte se prodlouženého víkendu v příjemném prostředí Českomoravské vysočiny, kde Vás vše naučíme a zapůjčíme Vám i hole. Pro více informací mne kontaktujte na uvedených spojeních.