Na dárcích nakoupených ve slevě není nic špatného. Nejsou v ničem horší a obdarovaný nebude vědět, zda jste je koupili se slevou, nebo za plnou cenu. Proto využijte všech dostupných prostředků, abyste na přípravách na Vánoce ušetřili. Není to zase tak složité, máme pro vás několik tipů.

Spousta českých rodin na tom letos není finančně moc dobře. Pandemie koronaviru zasáhla mnohé. Lidem se snížil příjem, nebo dokonce úplně přišli o práci. Přesto si většina Čechů chce udělat hezké Vánoce jako vždycky. Zejména ty rodiny, které mají menší děti. Dobrá zpráva je, že to jde i bez vysokých výdajů. Takže jak nakoupit dárky se slevou?

Vyčkejte na vhodný čas, kdy se obchody předhání ve slevách

Před Vánocemi mívají slevy snad všechny obchody, pro drtivou většinu z nich jsou Vánoce obdobím, kdy mají nejvyšší příjmy z celého roku. My však nemáme na mysli počkat na předvánoční slevy. Místo nich se vyloženě soustřeďte na dny velkých slevových akcí.

Každoročním nákupním svátkem je tzv. Black Friday. Tato tradice k nám přišla z Ameriky, kde se slaví vždy po Dni díkůvzdání. Tehdy tam totiž lidé mají volno, nejdou do práce a prodloužený víkend využívají k nákupům vánočních dárků. Letos připadá Black Friday na 27. listopadu, tak si toto datum pečlivě zapište do kalendáře, protože tehdy se setkáte s velkými slevami i v českých obchodech. Jak kamenných, tak internetových. Spousta z nich navíc slevy neomezuje pouze na ten jediný pátek, trvají celý víkend, někde i celý týden.

Využívejte slevové kupóny

Nechcete řešit dárky až na konci listopadu, rádi byste nakoupili teď hned? Není problém. Kamenné obchody jsou zavřené a zřejmě ještě nějaký čas zavřené budou, takže nezbývá než nakoupit online. To je však obrovská výhoda, protože v e-shopech jsou slevy prakticky neustále. Stačí si najít tzv. slevové kupóny.

Slevové kupóny nejsou nic jiného než nějaká kombinace číslic a písmen, kterou při nákupu zadáte do příslušného políčka v košíku před tím, než půjdete platit. Díky tomu se vám odečte sleva.

A kde ten slevový kupón vzít? Na internetu jich najdete hromadu. Abyste neztráceli čas pátráním, je dobré se podívat na nějaký web, který je shromažďujete. Tam si zadáte, že vás zajímá například sleva hračky a podíváte se, jaká online hračkářství aktuálně nabízí nějakou slevu. Pak prostě nakoupíte tam, kde vám slevu dají. Rozhodně se tedy neomezujte pouze na nákupy v jednom jediném obchodě, nebojte se zkoušet alternativy, protože jinde může být levněji. Před nákupem v novém obchodě, který není příliš známý, si však vždy přečtěte recenze zákazníků, abyste se nenapálili.

Monitorujte všechny další slevy

To se lehko řekne, ale hůře udělá, že? Nebojte, nemusíte procházet akční letáky a sledovat všechny obchody na sociálních sítích, abyste věděli, kde je jaká akce. Tohle už někdo dělá za vás. Podívejte se například na web Hitgo.cz, který se snaží být nákupním rádcem pro každého. Shromažďuje slevové kupóny a jiné výhodné nabídky, takže vám pomůže nakoupit vánoční dárky se slevou.

Pravděpodobně na něm najdete i pořádný kus inspirace. Tipy na výhodné nákupy se dají vyhledávat podle obchodů i kategorií, takže si můžete otevřít konkrétní kategorii a sbírat nápady, co by potěšilo vaši rodinu a blízké.

Záchranný tip na dárek

Je složité dávat konkrétní tipy na dárky, protože pouze vy nejlépe znáte své blízké a víte, co by je mohlo potěšit. Někomu uděláte radost novou nabíječkou na telefon, dalšího potěší kvalitní parfém, jiný si zamiluje správně vybranou knihu.

Pokud tápete, chybu určitě neuděláte s dárkovým poukazem do nějakého ochodu. I ten se dá pořídit se slevou, na Hitgo.cz najdete například dárkový poukaz na 300 Kč za cenu 200 Kč. Dát všem dárkové poukazy ale není nejlepší řešení. Skutečné dárky pod stromečkem vypadají lépe než jen kus papíru.

Komentáře