Mít u rodinného domu bazén je dnes podobně samozřejmé jako vlastnit myčku. Bazény už dávnou nejsou cenově nedostupným zbožím a díky široké škále variant si každý snadno vybere variantu, která naplní jeho představy.

Kdo si chce koupit bazén, ten dříve či později po prozkoumání možností dojde k otázce. Jsou lepší přelivové, nebo skimmerové bazény? Jednoznačná odpověď neexistuje, záleží na vašich požadavcích a očekáváních.

Skimmerové bazény jsou levnější

Skimmerový a přelivový bazén od sebe rozeznáte již na první pohled. Skimmerový má ve stěně zabudovaný skimmer a jeho hladina se nachází zhruba 10-15 cm pod okrajem. Přelivový bazén je po obvodu vybaven žlábkem s krycí mřížkou a voda v něm dosahuje až po úplný okraj, hladina je jakoby napnutá.

Skimmerové bazény jsou levnější na pořízení, rychleji je postavíte, mají menší nároky na údržbu a nemusíte u nich řešit automatické dopouštění vody. Na druhou stranu mají menší cirkulaci vody a odvod nečistot.

Přelivové bazény vypadají luxusně

Přelivové bazény mají tzv. akumulační nádrž. Voda z bazénu do ní přes obvodové žlábky přepadá, projde filtrací a pak se přes trysky vrací do bazénu. Pro tuto nádrž potřebujete zařídit automatické dopouštění vody, aby čerpadlo nejelo naprázdno. Pořizovací náklady jsou tedy vyšší, čas realizace delší. Odměnou vám ovšem je luxusní vzhled způsobený napnutou hladinou a lepší odvod nečistot.

Design si doladíte u každého typu bazénu

Sníte o schůdcích? LED svítidlu v bazénu? Oblázcích na dně? Tohle všechno můžete mít nezávisle na typu bazénu. Bazény vypláštěné těžkou fólií vám umožňují mít dno ozdobené dlaždicemi, jednobarevným podkladem, mořskou vodou či již zmiňovanými oblázky.

Jaký je cenový rozdíl mezi skimmerovým a přelivovým bazénem, se liší, od koho si bazén necháte vybudovat. Obě varianty s širokými možnostmi přizpůsobení nabízí například společnost ALBIXON, která si dokonce vyvinula vlastní materiál ALBISTONE s dlouhou životností, stálobarevností a odolností. Každý bazén ALBIXON vytváří dle požadavků zákazníka, nejste tedy omezeni na nějaká typová řešení.

Tip na závěr: S výběrem bazénu neváhejte. Sice se blíží zima, což znamená, že nebude možné bazén aktuálně budovat, ovšem aspoň budete mít více času na rozmyšlení a na začátku jara začnete se stavbou. První teplé dny pak strávíte již v bazénu.

Komentáře