V posledních letech jsou trendem co největší okna a skleněné plochy. Ubírají soukromí, ale přináší domů více přirozeného světla, které je pro organismus mnohem lepší než umělé osvícení. Co ale dělat v případě místností, která okna nemají? Pomoc představují světlovody!

Tubusové světlovody přinesou denní světlo do chodby, kuchyně, koupelny, ale i kanceláře, skladu nebo prodejny. Jedná se v podstatě o tunel, který má jeden konec v místnosti a druhý na střeše či fasádě. Tento tunel je ale vylepšený, aby vám domů přivedl maximum světla.

Dostatek světla zajišťuje křišťálová kopule

Obyčejný tunel by fungoval jen zčásti, do interiéru by nepřiváděl dostatek světla. Odborníci ho však povýšili na vyšší level. Příkladem je tubusový světlovod od společnosti Lightway, která využívá křišťálovou kopuli z českého křišťálu. Na horní straně (na fasádě či střeše) tubusu je umístěná křišťálová kopule, která „sbírá“ všechno dopadající světlo a vede ho do interiéru.

I nejmenší typ světlovodu od společnosti Lightway dodává do místnosti 1000 lumenů, což je ekvivalent halogenové lampy o výkonu 50 W. Pokud se podíváme například na světlovod Lightway Silver 800, ten byste vyrovnali přibližně 13 zářivkami, z nichž každá by měla výkon 58 W.

Světlovod vám ve finále ušetří peníze

Pořízení světlovodu samozřejmě něco stojí. Obecnou cenu nelze říct, pokud vás konkrétní částka zajímá, kontaktujte přímo společnost Lightway. Jedno je však jisté. Do světlovodu investujete a tím náročnost na finance končí. Místo toho, abyste platili za energii a svícení, využíváte denní světlo, které je vlastně zadarmo.

Denní světlo je navíc pro organismus mnohem příjemnější a užitečnější. Máte-li ho nedostatek, hrozí řídnutí kostí, psychické problémy, pálení očí a mnoho dalších problémů. Přirozené denní světlo navíc pomůže nastolit správný biorytmus, což žárovky ani zářivky prostě nedokážou.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015