S příchodem zimy se touží naše tělo zahřát. Kdo má doma prostorové možnosti, určitě pošilhává po sauně. Domácí soukromí, možnost dopřát si saunu kdykoliv dle libosti, udělat ze saunování rodinné hobby – to vše nás láká vybudovat si saunu. Kvalitní sauna není zcela levnou záležitostí. A tak ve snaze ušetřit občas projíždíme různé srovnávače cen a někdy máme „štěstí“ – narazíme na top značku mnohem levněji, nebo za zlomek ceny. Než si takto saunu koupíte, prověřte si, jestli nejde o tzv. šedý dovoz.

Boj proti šedému dovozu vyhlásilo již mnoho oficiálních dodavatelů různých značek. Často jde o elektroniku, o kosmetiku, ale i o sauny. Podobně se proti šedému dovozu vyhraňuje i oficiální dodavatel saun a saunových technologií – Harvia.

Harvia – to jsou tradiční, moderní i venkovní sauny, ale i kompletní značkové saunové příslušenství.

Chytré sauny Harvia

Vývoj saunových technologií je rychlý, a kdo si chce pořídit perfektně fungující saunu s dokonalým designem, má možnost sáhnout právě po saunách Harvia. I jim však jméno kazí šedé dovozy. O pár tisíc levnější sauny nabízené pod stejnou značkou však mají nejasný původ. Mnohdy jde o výrobky, které nejsou určeny pro český trh, bez požadovaných platných norem, včetně bezpečnostních. Může jít též o padělky, vyřazené vadné kusy, modely, které se již dávno nenabízí. Rizika nakupování podobných produktů jsou velká.

Originální sauna se pozná podle detailu i v interiéru sauny. Pozor na šedé dovozy! (Na obrázku je interiér originální sauny Harvia.)

Šedý dovoz – to je nákup bez záruky

Připravte se na to, že produkty ze šedého dovozu rozhodně nebudete moci reklamovat ani servisovat u oficiálních dodavatelů. Rovněž autorizovaný servis Harvia ČR a SR přijímá do servisu pouze výrobky zakoupené u oficiálních dodavatelů Harvia.

Před nákupem své sauny či doplňků Harvia se proto vždy přesvědčte, zdali jde skutečně o oficiálního dodavatele. Příliš nízká cena by vám měla být vždy podezřelou a měli byste se dodavatele ptát, jak si může dovolit o tolik snížit cenu. Nenechte se napálit a nekupte si nebezpečný výrobek bez možnosti využít autorizovaný servis. Ušetření při nákupu se pak ukáže jako finanční ztráta.