K této malé neškodné revoluci muselo nevyhnutně dříve nebo později dojít. Doufám, že se muži neurazí, určitě nemají k tanci pasivní postoj všichni.

Pokud patříte k početné ženské většině, kterou atmosféra StarDance nenechává v klidu, věřte že pro vás máme dobrou zprávu. Můžete se pravidelně chodit potit v rytmu čači, rumby, džajvu, salsy, samby, axé a dalších módních stylů – i bez partnera!

Váš partner, který možná raději spočine u televize, počítače, kanceláři nebo dá v lepším případě přednost squashi, přitom nemusí mít sebemenší důvod k žárlivosti. Prostě jen budete pravidelně chodit na hodiny tance podobně jako na aerobik, pouze náplň kurzu bude jiná. Půjde o tzv. solo dancing nebo ladies dancing. V sále budou pouze ženy a vám nebude trapně, když vám to ze začátku nepůjde.

Tento trend k nám přišel z USA, kde má značnou popularitu. Na podobné hodině zaručeně spálíte minimálně tolik kalorií jako na tanečním aerobiku. Budete odcházet uvolněná, nabitá energií a s dobrým pocitem, že jste se zase naučila něco nového. Hodiny vedou zkušení lektoři tance, kteří mají často za sebou závodní dráhu.

A co na sebe? To se dočtete například na stránkách CentrumTance v praktických doporučeních sekcí jednotlivých druhů tanců.

A to nejdůležitější nakonec – KDE se můžete přihlásit a dozvědět více informací?

Centrum Tance (Afro, Flamenco, Samba, Salsa, Moderna, Flirt Dance, Street Dance, Latin Dance, Line Dance, Step, Indie , Poweryoga, Orient)
Salsaonline.cz (salsa, samba, axé)
Taneční škola Vavruška (Ladies latina)
Taneční škola Maestro (Latinsko-americké tance)

Komentáře