2. Artróza a bolest kloubů:

    Bylinný čaj KLOUBÍK pozvolna snižuje bolest kloubů, zvyšuje kloubní pohyblivost a vyplavuje z nich škodlivé soli. Čaj je vhodný v kombinaci s potíráním kloubů JÍROVCOVOU MASTÍ (ve věku nad 45 let) nebo KOSTIVALOVOU MASTÍ Dr. POPOVA (pro mladší ročníky). V jídelníčku je třeba výrazně omezit brambory, rajčata, papriky a ovesné vločky (pokud jsou vločky konzumovány bez mléka).

3. Křečové žíly:

    Bylinný ČAJ l00 MIL snižuje bolest a únavu nohou. Při pokročilých křečových žilách je vhodné kombinovat čaj s jemnou masáží MÉSÍČKOVOU MASTÍ, při začínajících křečových žilách KOSTIVALOVOU MASTÍ. Obě masti fy. Dr. POPOV jsou vyrobeny z většího počtu vzájemně se podporujících bylin – nohy potírat podle návodu. Stravu doplnit o hořčík (zlepšuje krevní oběh) a o rutin (zpevňuje cévní stěny).

4. Akné, ekzémy, kožní plísně:

    Pít bylinný čaj AKNÉ TEA, zabezpečující zvýšený odsun balastních látek močí (namísto pokožkou a dechem). Čaj aplikovat v kombinaci s LNICOVOU MASTÍ (vtírat jen menší množství, aby nedocházelo k ucpání pórů !) Ve stravě omezit maso, tuky, mléko a všechny formy cukru. Konzumovat více zeleniny a kvasnic.

5. Redukce váhy:

    Nadměrnou hmotnost pomůže snížit bylinný čaj OTYLKA. Čaj snižuje chuť k jídlu, podporuje trávení a dokonalejší "spalování" tuků. K úspěšnému zhubnutí je bezpodmínečně nutné zajistit kvalitní stolici. V případě potřeby užijte PSYLLIUM (viz bod l.) Stravu doplňte podle návodu na etiketě o vitamin B6 a vitamín B2 (tyto rovněž podpoří metabolismus tuků a cukru).

6. Lupénka:

    Dlouhodobě pít v rámci návodu bylinný čaj PSORIAN. Čaj výrazně zmírňuje nepříjemné kožní projevy. Zevně doporučuji pravidelně aplikovat malé množství LNICOVÉ MASTI. Ve stravě omezit maso, tuky, cukry, mléčné výrobky, konzervovanou stravu a chemicky stabilizované nápoje. Jako doplňky dlouhodobě denně užívat 20 mg zinku (urychluje až o polovinu hojení) a 1 dražé Komplexu B. Vhodným potravním doplňkem je peruánský přípravek HERCAMPURE ("likvidátor" nežádoucích tuků v krevním řečišti).

7. Cukrovka (II. typu – bez léků):

    Vedle odpovídající diety pravidelně aplikovat bylinný čaj STOP CUKR. Čaj stabilizuje a může i snížit hladinu krevního cukru. I zde však hraje roli každodenní pravidelná stolice – v případě pptíží je namístě užití PSYLLIA (viz bod l.) Vhodným potravním doplňkem k omezení zanášení cév je i zde přípravek HERCAMPURE (viz bod 6).

8. Vitalita:

    Dlouhodobě užívat ČAJ ŽIVOTA (Vita Tea), který navozuje harmonii mezi trávením a vylučováním, ozdravuje tělo a podporuje životní energii. Vhodným potravním doplňkem je peruánský přípravek MACA. Pravidelně užívat 300 mg hořčíku (v zájmu zlepšení krevního oběhu) a 150 ug jódu (pro potřeby štítné žlázy).

9. Cholesterol (zvýšená hladina):

    Spolu s příkrým omezením živočišných potravin (masa, tuků, uzenin, tučných sýrů, smetany a vajec) aplikovat bylinný čaj ANTICHOL. Vhodným potravním doplňkem je peruánský bylinný přípravek HERCAMPURE (viz bod 6).

10. Nádorová onemocnění:

    Pít (v souladu s návodem na etiketě) čaj HEURÉKA TEA s obsahem pověstného indiánského červeného lapacha. Čaj pomůže opět obnovit imunitu a vyloučit balastní látky po chemoterapii. Velmi zajímavým se v tomto směru jeví potravní doplněk UŇA DE GATO ("Kočičí dráp") užívaný v Peru při rakovině.

11. Nespavost a nervozita:

    Pít bylinný čaj SLADKÝ SEN. Čaj navozuje kvalitní spánek, rozpouští nervové "pnutí", zlepšuje noční trávení (hlavní příčinu probouzení po půlnoci) a mírní plynatost. Usínání dále podporuje osvěžovač vzduchu RELAXAN působící jako "nervový balzám" (sprej).

12. Nachlazení a kašel:

    Pít bylinný čaj ISLANDSKÝ VÁNEK, účinný při respiračních chorobách (vč.tzv. "kuřáckého kašle). Čaj pít co nejteplejší, nejdůležitější je první ranní šálek nalačno. Výborným pomocníkem je rovněž aktivní osvěžovač vzduchu RESPIRAN dezinfikující místo pobytu i dýchací ústrojí.