Zlato je dnes nejoblíbenější investicí. Méně znalí se trochu vylekali, protože posledních pár dnů jde jeho cena dolu. Odborníci však uklidňují: Žádný strach, cena zlata rozhodně opět poroste a dočkáme se ještě letos.

Mít majetek ve zlatu je kauf

Zlato je dnes podle odborníků na investování jednoznačně nejlepší volbou. Obecně je o zlato zvýšený zájem, kdykoliv nastane ekonomická, politická, vojenská či pandemická krize. Hodnota peněz je ohrožena, akcie padají, letos dokonce zklamaly i nemovitosti, a to především ty majitele nemovitostí, kteří sázely na krátkodobý pronájem turistům. Avšak téměř ekvilibristický kousek předvedlo zlato. Nejenže si svoji hodnotu udrželo, ale cena zlata dokonce raketově rostla.

Jak investovat do zlata?

Optimální je vystihnout vhodnou chvíli, kdy zlato krátkodobě zlevní, a tehdy nakupovat. Ta chvíle je právě nyní. Nemusíte se bát, že pokles bude trvalý, nebo ještě radikálnější. Odborníci se vesměs shodují, že cena zlata letos zlomí další rekord a mohla by se vyšplhat až na hranici 2300 dolarů za trojskou unci.

Další důležitou radou pro naprosté laiky je, že ne každé zlato je pro investování vhodným. Jako investiční zlato se používají výhradně investiční zlaté slitky (zlaté cihly) a investiční zlaté mince. Ty jsou plnohodnotně zaměnitelné. Rozhodně se ale jako investice nedoporučuje surové zlato, akcie zlato těžících firem a ani zlaté šperky.

Oplatí se též vsadit na kvalitnější značky slitků a mincí. Pouze některé pak od vás vykoupí každý prodejce bez rozdílu. Dobrou radu, ale i investiční zlato, vám nabídnou v pražské prodejně v Obecním domě. K nákupu však lze využít i e-shop firmy Zlate-mince.cz. Zde máte možnost nejen nakoupit investiční zlato, ale rovněž sledovat potřebné informace týkající se vývoje ceny zlata.