Molekulární vodík patří mezi nejlehčí prvky periodické tabulky, jež je schopný se dostat do každé buňky lidského těla. Mimo jiné je vodík stejně jako kyslík, uhlík či vápník nepostradatelným prvkem pro lidské tělo, jelikož je základním zdrojem energie pro buňky lidského těla. Z tohoto důvodu se také uplatňuje jako přísada do pitné vody k výrobě vodíkové vody. Voda obohacená vodíkem má totiž řadu prospěšných výhod pro naše zdraví.

Co je vodíková voda?

Vodíková voda je ve své podstatě běžná pitná voda obohacená o atomy vodíku. Pitím vodíkové vody je lidské tělo schopno daleko efektivněji využít vodík, což má blahodárné účinky na celý lidský organismus.  Pro přípravu vodíkové vody se nejčastěji využívá vodíkový generátor, který obohatí vodu o molekulární vodík pouhým stisknutím tlačítka během krátké chvíle. Pro přípravu vodíkové vody lze také využít vodíkové tablety, které rozpustíte v pitné vodě.

Přínosy vodíkové vody

Vodíková voda poskytuje lidskému organismu nepřeberné množství přínosů. Mezi významné přínosy patří například zvýšení množství energie, posílení obranyschopnosti, lepší zdravotní stav či zmírnění stárnutí. Pravidelné pití vodíkové vody také podporuje hubnutí, jelikož přispívá k rozpadu tukových zásob. Dále posiluje imunitu lidského těla a bojuje s nespavostí. Vhodná je také pro sportovce, jelikož podporuje regeneraci svalové hmoty a snižuje pocit únavy.

Vodíková voda také pomáhá s celou řadou zdravotních problémů. Mezi pozitivní účinky pravidelného pití vodíkové vody patří například snižování vysokého krevního tlaku (hypertenze), potlačování zánětů, zlepšení plodnosti, podpora metabolismu cukrů a tuků u diabetiků atd.

Ochrana před oxidačním stresem

Voda sycená vodíkem patří také mezi významný antioxidant, jenž dokáže ochraňovat buňky v lidském těle od volných radikálů. Volné radikály jsou zjednodušeně skupiny atomů s nepárovým počtem elektronů, kvůli čemuž jsou velmi nestabilní a hledají tak jiné elektrony, aby se mohly spárovat, což má za následek poškozování buněk. Vodík však dokáže volné radikály neutralizovat a ochránit tak lidské tělo před oxidačním stresem.

Více o účincích vodíkové vody můžete zjistit na webových stránkách vodikove-lahve.cz.

Komentáře