Jedním z nejdůležitějších mechanismů, které chrání lidské tělo, je uvolňování adrenalinu. K jejímu rozvoji přispívají jakékoli stresové situace. V nadledvinách se produkuje hormon. Je mu svěřena hlavní funkce – reakce na reakci „hit or run“, která nastane, když nastane nebezpečí nebo hrozba. Produkce hormonu pomáhá zahájit určité procesy v lidském těle, například je schopna vyslat signál do mozku o zvýšení přísunu kyslíku do plic, což člověku pomůže běžet rychleji a déle.

Účinky adrenalinu na tělo

Působení adrenalinu není zaměřeno pouze na schopnost běžet rychleji, ale má i další účinky na tělo. Mohou přispět k: Snížení pocitu bolesti; Dočasné zvýšení síly; Zvýšená srdeční frekvence; Zvýšené pocení; Poskytování pocitu nervozity; Zvýšené dýchání; Ostření duševních schopností; A další. Tělo je zároveň schopné uvolňovat adrenalin, a to i bez existující hrozby. Dopad na tělo je v tomto případě stejný. Například při hrací automaty online za peníze se tento hormon uvolňuje, i když nehrozí žádné nebezpečí, pouze pocit vzrušení a trochu vzrušení. Existují však činnosti, díky nimž bude každý cítit nával adrenalinu, protože způsobují nejrůznější pocity, od vzrušení a strachu, končící radostí a návalem energie.

Činnosti spojené s adrenalinem

Existuje obrovské množství aktivit, které způsobují produkci adrenalinu. Ne vždy to funguje účelně a závisí to na mnoha faktorech. Stále častěji se však lidé rozhodnou získat adrenalin pomocí různých zábav. Stojí za to je zvážit podrobněji. Bungee jumping Jako jedna z nejambicióznějších aktivit je bungee jumping na vrcholu od 80. let. Jeho tvůrci se nechali inspirovat iniciačním rituálem ve Vanuatu, takže má v horách mnoho variací.

Dnes se lidé vrhají do prázdna nejen z hor, ale také z mostů, jeřábů, věží nebo dokonce skoků na lyžích s elastickým pásem připevněným ke kotníku a / nebo trupu. Ideální pro potírání závratí a adrenalinu! Akrobatický paragliding Už klasický paraglidingový let není živý? Akrobatická nebo freestylová verze vás ohromí! Několik škol nabízí první dvoumístné vzdělávací paraglidingové lety a úvodní bezplatné kurzy akrobacie. Pokud se nebojíte válcování, válcování nebo kroucení, můžete provést hlavní triky v této disciplíně. Rafting Na palubě nepotopitelného člunu na vás čekají otřesy řeky nebo bouřlivý horský potok – to je opravdové potěšení. Vzniká jako výsledek této aktivity, která vyžaduje dobrého týmového ducha a dává skutečný smysl pro dobrodružství, jako průkopníci amerického západu! Jedná se o úplně jiný druh vjemu.

Kaňonování Je těžké si představit rozmanitější zábavu než kaňoning. Tato zábavná aktivita kombinuje turistiku, horolezectví, speleologii a další. Ve skutečnosti musíte překonat soutěsky, rokle nebo vodopády horského potoka, musíte chodit, skákat, klouzat přírodními skluzavkami, někdy plavat ve velmi hlubokých vodních plochách nebo dokonce kráčet po zdech. Tato aktivita se stává ještě více vzrušující, protože otevírá přístup k divokým místům, která dlouho zůstávala pro lidské oči záhadou. Zipline Ziplining je vzrušující a levný.

V tuto chvíli je v horských střediscích zaznamenán nárůst počtu tohoto druhu zábavy. Přesahují délku 1 500 metrů a umožňují létat nad letoviskem nebo přírodním objektem a dosahovat rychlostí někdy přesahující 100 km / h! Jděte sólo nebo jako pár na senzační sestup. Sjezd na horských kolech Mnoho horských cyklistů vám řekne, že nejpůsobivějším zážitkem na horských kolech je sjezd. Naštěstí se zařízení v průběhu let vyvinulo, aby byla praxe sjezdového horského kola bezpečnější. S mnoha přírodními a člověkem vytvořenými překážkami na cestě generuje obrovské adrenalinové přívaly.

Výlet do aquaparku Po nasazení plaveckých kufrů se vydejte do nejbližšího aquaparku, protože je to skvělá příležitost získat adrenalin. Než se ponoříte do vody, můžete provést akrobatické kousky, které ještě více zvýší potěšení z takové zábavy. Je to zábavné, osvěžující a vzrušující.

Závěr

Ať už používáte jakoukoli metodu k získání adrenalinu, vždy pamatujte na svou vlastní bezpečnost. Jedna věc je získat výbuch energie a adrenalinu ze sledování filmu nebo hrát hrací automaty, a druhá věc, když se rozhoduje ve prospěch extrémních sportů spojených s určitým nebezpečím pro život. Adrenalin je úžasný hormon, protože v dobách nebezpečí pomáhá přežít a v jiných situacích získat výbuch energie a mnoho pozitivních emocí.

 

Komentáře