Pokud vlastníte auto, které nepoužíváte, nejezdíte s ním či si jen chcete pořídit nové a zbavit se starého, je pro vás bazarový výkup vozů za hotové ideální příležitostí. Tím spíše, pokud se nacházíte ve finanční tísni a peníze potřebujete ihned a v hotovosti. Existuje spoustu autobazarů, které nabízí férové jednání, a přitom vám ulehčí starost s prodejem auta.

Výkup vozů v autobazaru představuje 8 výhod!

1) Peníze ihned a v hotovosti

Prodej aut obecně roste, jinak na tom není ani prodej ojetin. Mnoho společností prodávající ojetiny jich tak nakupuje čím dál tím víc a nebojí se přitom nabídnout vysokou výkupní cenu. I díky tomu tak peníze vidíte kolikrát ihned po domluvě a dokonce i na ruku.

2) Administrativa již nebude vaší starostí

Podobně jako se bazar postará o okamžitou výplatu v hotovosti, vezme na sebe i veškeré papírování spojené s převodem. Většina společností navíc tuto službu nabízí zcela zdarma a vy tak místo času stráveného v papírech budete moci dělat něco daleko užitečnějšího.

3) Automobil nemusí být nový!

Mnoho lidí si pod takovým výkupem vozu představuje pouze výkupy aut v téměř dokonalém stavu, to ale vůbec nemusí být pravdivá představa! Naopak, existuje mnoho společností, které nakupují vozy v téměř jakémkoliv stavu – staré, poničené, po bouračce i úplné vraky!

4) Konec vraků v ulicích

S bodem číslo 3 souvisí i vyřešení problému, které nastává pro majitele nepojízdných aut. Ti často odmítají platit za zešrotování na vrakovišti a vybírají si levnější cestu – své vozidlo nadobro „zaparkují“ na všelijakých místech, na kterých pak vznikají nelegální vrakoviště, popřípadě tato vozidla hyzdí ulice a blokují parkovací místa. Pro lidi ve finanční tísni existuje daleko jednodušší řešení – výkup za hotové.

Mnoho společností přijme i nepojízdný vrak a dokonce vám za něj i zaplatí. Na ulici vám rozhodně vydělávat nebude.

5) Záruky přecházejí na autobazar

Další velkou výhodou je, že veškeré záruky za přijatý vůz automaticky přechází na společnost. Koupí-li váš starý vůz někdo nový skrze autobazar a po nějaké době se vrátí s námitkami, nebudete to vy, kdy je bude muset řešit, nýbrž bazar samotný.

6) Ušetření času i nervů

Jak dlouho trvá prodat vůz na vlastní pěst? Vyrobit inzerát, komunikovat s potenciálními kupci, scházet se s nimi během svého volna, říkat jim dokola ty samé informace, připravovat smlouvu, přebírat záruky… To zní opravdu jako hodně času, starostí a nervů spojených s prodejem na vlastní pěst. Těch vás ušetří právě výkup vozidla společností, která všechny tyto věci obstarává sama. Vy pak máte peníze mnohem dřív a bez zbytečných starostí.

7) Převzetí splátek

Zoufat si nemusíte, ani pokud auto ještě splácíte. Existuje mnoho firem, které jsou ochotny od vás odkoupit i vozidlo na leasing a splátky pak přebrat na sebe.

8) Odhad a nejlepší možná cena

Většina autobazarů nabízí opravdu férové jednání, co se týče odhadu ceny výkupu, resp. potenciálních peněz, které obdržíte. Po prohlídce vašeho vozidla a ověření si ceny vozu na trhu dostanete férovou a nezávaznou nabídku, kterou můžete, ale i nemusíte přijmout.

Výhody, které tento typ prodeje nabízí, jsou vám teď již zřejmé; ať už se jedná o hotovost na ruku, ušetření vašeho času, ušetření stresu a budoucích starostí či jen o lepší možnost, kam „odstavit“ svůj nepojízdný majetek. Navíc nic neprobíhá závazně a vy tak tuto cestu můžete jen vyzkoušet. Nakonec ale stejně pravděpodobně zjistíte, že je tou nejpohodlnější a zároveň nejvýhodnější.

A jaké jsou vaše zkušenosti s prodejem automobilu? Preferujete prodej na vlastní pěst, nebo dáváte přednost autobazarům? Tak či onak, budeme rádi, když se s námi v komentářích podělíte o váš názor!


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015