Bohužel není žádnou vzácností, a můžete to znát také z našeho okolí, že někoho doslova semele profesní život. Přitom profesní život je velice úzce spjatý se všemi dalšími aspekty života, které nás mohou napadnout.

Často bývá zásadní komplikací hlavně fakt, že lidé v rámci profesního života pracují na maximum, ale zcela naopak nedávají maximum do péče o sebe sama. A pravdou je, že to dlouhodobě ani nejde vydržet.

Ohromný fenomén, který trvá opravdu dlouho

Bohužel řízené likvidování sebe sama pomocí intenzivní práce je jevem, který není ani zdaleka vzácný. Zcela naopak, můžeme ho potkávat dnes a denně na mnoha místech. Často přitom lidé zkoušejí lepit deficit věcmi jako jsou ochranné nápoje, které rozhodně svůj význam mají. Ale nemohou nahradit zcela stoprocentně důležité aspekty životosprávy.

Nepříjemností na tom všem ale je fakt, že podobné jednání mohou lidé v okolí často vnímat, ale nezastaví jej. A to hlavně proto, že daná osoba na vrcholu své potencionální výkonnosti je přeci jenom pro mnohé prospěšnější.

Začne to hlavně náklonností k nemocem

Stále častěji se nám začne stávat to, že se dostaneme hlavně do opakovaných nemocných stavů. Nebo, že nám dokonce i obyčejné nemoci může trvat netradičně dlouho léčit a řešit. Přitom můžeme užívat hygienické potřeby ve velkém, suplementaci a mnohé další.

Ale problémem je, že se vzrůstajícím napětím v těle, včetně psychického stavu, se dostáváme do hluboké jámy v ohledu naší životosprávy. Největší problém pak začíná v případě, kdy se dostaneme dokonce do cyklu opakovaných nemocí.

Ve všem musí být rovnováha

Tím ale neříkáme, že člověk nemá pracovat, ani to, že kvalitní suplementace, ochranné nápoje a vysoká hygiena prostě nejsou dost. Je ale důležité najít balanc. Pokud je člověk opravdu intenzivně vytížený v celém pracovním týdnu, tak by měl alespoň o víkendu pak následovat opravdu intenzivní odpočinek. Jen tak se totiž dá stoprocentní pracovní nasazení vydrž opravdu dlouhodobě. V opačném případě je jenom otázkou času, než člověku zkrátka dojde energie a propadne se ve všech ohledech.