Dříve bylo zvykem jíst, či lépe řečeno, pít ranní polévku. Ranní polévka byla za Magdaleny Rettigové nahrazena kávou, podávanou ve stejně velkém hrnku, oslazenou a zalitou velkým množstvím mléka. Bylo to vlastně první teplé jídlo dne, takové pick-me up. Něco, co člověka zvedlo, probudilo a povzbudilo do pracovní činnosti. Dnes káva slouží stejným způsobem. Je to první kontakt s něčím příjemným, co člověka povzbudí před cestou do práce.

Jemně povzbudivá káva nezpůsobuje kofeinový šok, kterému je lidské tělo vystaveno při pití silné kávy. Šálek jemné kávy Vás příjemně povzbudí a harmonicky, přirozeným způsobem rozvibruje. Takovou kávu mohou bez problémů pít těhotné ženy i děti.

Můžete si dát klidně i několik šálků espressa denně a Vy i Vaše tělo se budete cítít lépe, než při pití normální kávy s kofeinem. Všechny druhy kávy procházejí zkouškami kvality v certifikované chemické zkušebně Analab. Průběžně se zjišťuje složení kávy, poměry a množství různých sloučenin v ní obsažených. Vaše tělo je však nejlepší barometr. Nejlépe Vás potěší čerstvě připravená káva po ránu. Rozehřeje tělo, cítíte se po ní příjemně a vnímáte ostře. Pokud si po ránu dáte šálek silné kávy s velkým množstvím kofeinu, nemusíte se cítit nejlépe. Můžete být podráždění, případně se Vám chvějí ruce.

Časem možná zjistíte, že po silné kávě nejste o nic více produktivní než bez ní. Silná káva má přínos opravdu jen tehdy, když člověk po nějakou dobu potřebuje zůstat vzhůru. Získaná energie je ovšem na dluh. Lidé, kteří dlouhodobě pijí kávu s velkým množstvím kofeinu, se vyznačují tím, že velmi často zívají. Pokud na ně jakou dobu kofein vysadí, stačí tři až čtyři dny, zívání přejde. Prohloubí se spánek a tělo si více odpočine v přirozeném spánkovém cyklu. Veškeré procesy, narušené velkým množstvím kofeinu, se navrátí do normálu.

Lidé v dnešní době stále více přecházejí k jemnějším produktům. Stávají se vnímavějšími. Po shlédnutí několika reklam v televizi zjistíte, že polovina z nich se týká zdraví, přírodního životního stylu, či „bio“ kultury. Současným trendem je odvykání od drog a jedů a přecházení ke zdravé výživě, k věcem nezatěžujícím organismus. Nejlepší psychoaktivní látkou je čistá hlava. Jemně povzbudivá káva je o jitření smyslů, větší vnímavosti, potěšení a radosti z krásného dne a příjemné chvíli.

 

Komentáře