Vybrat si dámské plavky pro naši postavu se může stát noční můrou. V obchodě vypadají bombasticky, ale při nošení se vyplaví spousta nedokonalostí. Přitom stačí znát svůj typ postavy a vědět, které plavky těmto tvarům sluší.

Velká prsa potřebují podporu

Koho příroda obdařila bujným hrudníkem, určitě by měl sáhnout po plavkách, které poprsí zajistí dostatečnou podporu. Vyhnout by se měl trojúhelníčkovým tvarům podprsenek a zapomenout může také na úzká ramínka. Ideálním řešením je tedy podprsenka s kosticemi nebo dámské plavky, které mají pod prsy širší pruh látky. Přední šev by měl mít tvar písmena T – tento střih zajistí krásně vytvarovaná kulatá prsa. Samozřejmostí jsou široká ramínka, která by měla v nejlepším případě být nastavitelná. Pozor na zavazování za krkem, které může při větší zátěži začít škrtit. Dobrým řešením je i širší pruh látky na zádech, například ve tvaru korzetu.

Malá prsa si můžou dovolit experimentovat

Jiné ženy naopak trápí malé poprsí, nicméně co do výběru plavek to může být výhodou. Pro menší prsa totiž přece jen existuje širší nabídka, takže si ženy můžou dovolit víc experimentovat v oblasti barevných kombinací a střihů. Zatímco objemným hrudníkům sluší spíše jednobarevné plavky, jejich protějšky můžou sáhnout po pestrých vzorech. Hodit se pro ně budou klasické trojúhelníčky se zavazováním za krkem, střih bandeau s překřížením uprostřed nebo sportovní vršek. Naopak nevhodné jsou košíčky ve stylu typických podprsenek. Oživit hrudník pomůže i kreativní kombinace několika ramínek a nejrůznější ozdoby na ramínkách.

Jak na neforemné bříško

Ženy mají většinou tendence spíše podceňovat vzhled svého břicha, ale někdy opravdu nemáme dokonale ploché a vytrénované bříško. Bokům, které mají tendenci přetékat, budou nejlépe sedět kalhotky v klasickém střihu. Vyhněte se šňůrkám a nízkému pasu. Naopak vysoký pas bude většímu bříšku náramně sedět. Nejenže skryje nedokonalosti, ale vypadá krásně, svůdně, a navíc je aktuálně na horních příčkách módního žebříčku. Další variantou vhodnou pro problémové partie jsou plavky tankiny, které na pohled vypadají jako jednodílné plavky, ale jde o prodloužený top sahající až k spodnímu dílu plavek. Opticky pomůžou i monokiny, což jsou v podstatě jednodílné plavky s vykrojenými boky. Železnou jistotou pro nedokonalý pas jsou jednodílné plavky, které vše krásně schovají, a navíc můžou postavu díky šikovnému střihu a vzorům ještě vylepšit. Kdo chce mít své bříško opravdu pod kontrolou, může volit typ „tummy control“ ze speciálního stahovacího materiálu.

Boubelky taky opticky zeštíhlí svou postavu pomocí správných vzorů. Pomůže například, pokud jsou jednodílné plavky rozděleny v horní části jiným materiálem nebo vzorem.

Jednodílné plavky jsou in a sedí každému

Jednodílné plavky už dávno nejsou synonymem pro plavky objemnějších žen. Módní návrháři se na nich umí opravdu vyřádit, a tak jsou v nabídce stále krásnější a stylovější kousky. Není divu, že se jednodílné plavky stále drží v popředí módních tahounů. Navíc je člověk může nosit i mimo bazén. Rozhodně neudělá faux-pas, když plavky doplní šortkami nebo sukní a vyrazí z pláže pryč.

Jednodílné plavky ale mají i své nedokonalosti. Zaprvé se v nich nedá opalovat, takže kdo se rád vyhřívá na sluníčku, raději by měl volit úspornější varianty plavek. A zadruhé jednodílné plavky déle schnou. Jsou sice pohodlnější během plavání, ale pokud se v nich žena následně neusuší na slunci, riskuje prochladnutí ledvin. Elegantním řešením můžou být plavky typu tankiny, které mají všechny výhody těch jednodílných, ale top se dá kdykoliv vyhrnout a žena může pokračovat v opalování.

Větší zadeček neskrývejte

Je rozhodně chybou, když se žena snaží skrýt své větší pozadí většími plavkami. Vyvarovat by se měla kalhotek s nohavičkami, kvůli kterým vypadají nohy kratší a stehna širší. Samozřejmě minimalistická tanga nejsou správným řešením, ale kyprému zadečku budou slušet vykrojené kalhotky typu brazilek. Dobrým trikem je také pořídit si výraznější vršek plavek, který odvede pozornost spodní části.

Tím nejdůležitějším samozřejmě zůstává cítit se v plavkách dobře, ať už je naše postava jakákoliv. Těchto pět základních rad vám v tom může pomoci, ale zbytek už je jen a jen na ženě. Jaké jsou vaše zkušenosti? Řešíte propozice svého těla, nebo se řídíte zásadně jen tím, co se vám líbí?

Komentáře