V úvodní části bych odpověděl na pár nejčastějších protiargumentů odpůrců obřízky.
Procento výskytu rakoviny penisu je tak nízké, že se nevyplatí provádět plošné preventivní obřízky.
Výskyt rakoviny penisu v krajích s většinou obřezaných mužů je přitom téměř nulový. Statisticky je zjištěno, že se rakovina penisu objevuje přibližně u 1 ‰ neobřezaných mužů. To znamená, že se každý tisící neobřezaný muž musí smířit s částečnou nebo úplnou amputací svého penisu, přičemž asi polovina z nich následkem této nemoci umírá. Tato statistika vychází z průměrných hodnot. Podle kanadských statistik je tento poměr dokonce 1:600, podle australských zase 1:1500. Nebýt tedy většina ze 173 miliónů jihoamerických mužů obřezána, muselo by se s tímto závažným onemocněním smířit kolem 173 tisíc jedinců.
Příroda dala mužům předkožku a tak by se měla odstranit jen v případě, je-li to nezbytně nutné.
Předkožka se pravděpodobně vytvořila jako ochrana citlivého žaludu, který byl v dávných dobách, kdy se člověk pohyboval většinou bez oděvu v drsné přírodě, vystaven zvýšenému nebezpečí jeho poranění. V současné době kdy tato nebezpečí pominula tedy ztrácí její přítomnost smysl.
Navíc se sexualita moderního člověka určitě odlišuje od sexuality pračlověka potažmo ostatních savců. Člověk dnes přece nehledá v pohlavním aktu pouze rozmnožovací potřebu, jak je tomu u pudově chovajících se zvířat, ale hlavně pokud možno co nejkvalitnější sexuální uspokojení související také s délkou milostného aktu. U zvířat, která provádí pohlavní spojení nezřídka v ohrožení před svými přirozenými nepřáteli, je třeba aby celá záležitost proběhla co možná nejrychleji. Přičemž k takovéto rychlovce nejlépe poslouží za normálního stavu schovaný žalud, který je citlivější a méně zranitelný než kdyby byl vně. Vzhledem k těmto skutečnostem se pak myslím nelze divit vysokému procentu mužů řešících problém předčasné ejakulace, kterážto vlastnost by byla v říši zvířat spíše výhodou, v lidském pojetí se jeví právě naopak jako nevýhoda či dokonce porucha. Člověk si přece chce svůj sex užít, a to co nejdéle i vzhledem k příjemné potřebě sladit svůj orgasmus s orgasmem partnerky. Delšímu pohlavnímu aktu s lépe kontrolovatelným příchodem orgasmu přitom brání hlavně přílišná citlivost žaludu, kterou velmi elegantně řeší právě obřízka. Být evoluce rychlejší, nemusel by přijít člověk s jeho důmyslem, aby jí trochu pomohl a odstranil onu krycí a mnohému překážející kožní řasu – předkožku.
V těchto souvislostech se tedy dá předkožka přirovnat k slepému střevu, které je také pozůstatkem z dob minulých a v současné době nepotřebné.
Žalud neobřezaného muže je podstatně citlivější než žalud obřezaného muže.
Rozličné výzkumy, např. profesora Masterse a Johnsona ze Spojených států toto nepotvrzují. Z medicínského hlediska nebyl mezi testovanými osobami shledán výrazný rozdíl. Pokožka žaludu ani jeho nervověcévní struktura není obřízkou nijak postižena; díky pobytu na vzduchu dojde časem pouze k lehkému zpevnění pokožky a tmavší pigmentaci žaludu. To, že si přestane po čase člověk zpočátku méně příjemné odkrytí žaludu uvědomovat je spíše věcí mozku, který si zvykne na trvalé podněty dané častým třením žaludu o oděv a začne jej vnímat jako běžný povrch penisu. Velkou roli v citlivosti žaludu přitom hraje i jeho vlhkost. Vlhký žalud pod předkožkou je pak zdánlivě výrazně citlivější než suchý žalud po obřízce. Tento však velmi rychle získá na citlivosti po jeho navlhčení.
Při obřízce jsou odstraněny důležité erogenní zóny.
Většina mužů nemá na předkožce erogenní zóny. Hlavní erogenní zóny jsou na žaludu a v jeho okolí.
Dostatečné hygieny lze dosáhnout pravidelným omýváním žaludu pod předkožkou.
I při pravidelném častém omývání žaludu se pod předkožkou neobřezaných mužů vytváří a hromadí nebezpečné smegma se zbytky moči. Těžko si bude někdo omývat žalud pod předkožkou po každém močení. Navíc mytí je málokdy tak důkladné, aby nezůstávalo smegma za lemem žaludu, kterážto oblast bývá špatně přístupná. Příliš časté mytí, hlavně za použití mýdla nebo sprchového gelu, přitom může způsobovat v předkožkovém vaku podráždění pokožky nebo alergie. Neméně důležitá je čistota penisu také pro ženy a tak je dobré si uvědomit, že jedině obřezaní muži jim mohou nabídnout dostatečnou hygienu i při "spontánním sexu" kdy zrovna není po ruce sprcha.
Tření žaludu o oděv (např. trenýrky, župan či cyklistické kalhoty pod které se nic nenosí) je nepříjemné a občas na žaludu způsobuje oděrky.
Tyto nepříjemné projevy se mohou nějaký čas po provedené obřízce objevovat, po čase však vždy vymizí. Zvykání žaludu na nové prostředí je velmi individuální a tak může v ojedinělých případech trvat i několik let. Ostatně pokožka na celém penisu je velmi jemná a i z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že odolnost žaludu se jí spolehlivě vyrovná. Některé prameny dokonce zdůrazňují výhodu nemožnosti přiskřípnutí předkožky do zipu poklopce, jenž občas způsobuje hlavně v místě ústí močové trubice špatně se hojící ložiska.
Masturbace je po obřízce výrazně obtížnější.
Masturbace není ani tak obtížnější jako trochu jiná. Přetahování předkožky se dá nahradit sice omezeným, ale plně dostačujícím pohybem kůže na penisu, kde hlavně díky dokonale obnažené citlivé zóně za žaludem lze velmi rychle dospět k orgasmu. Tento způsob masturbace však po obřízce asi preferuje málokdo. Výhoda obřízky je právě v tom, že se může masturbace zaměřit více na dráždění žaludu, které i mně připadá přirozenější a nesrovnatelně příjemnější než pouhé pohybování kůží. Při dráždění žaludu přitom nehrozí žádné riziko poranění protože je jeho pokožka dostatečně pevná. Tvrzení, že obřízka měla omezit masturbaci, která byla v minulosti považována za škodlivou, se jeví v tomto ohledu jako nepravdivé.
Jedinou zdravotní indikací pro provedení obřízky musí zůstat pouze fimóza popř. parafimóza.
Mezi indikacemi pro obřízku by měla být uvedena též příliš dlouhá předkožka (žalud zůstává i při plné erekci zcela nebo částečně zakrytý), která většinou brání uspokojivému sexu. Z některých zdrojů dokonce vyplývá, že mnozí muži, kteří se rozhodnou podstoupit obřízku netrpí ani tak fimózou jako spíše nadprůměrně dlouhou předkožku. Pokud totiž příliš dlouhá předkožka způsobuje vinou neuspokojivého sexu neplodnost páru, jedná se bezpochyby o zdravotní indikaci obřízky. Stejně tak by měla být indikována obřízka při opakujících se kožních problémech nebo předčasné ejakulaci, pokud se je nedaří léčit jinak.
Zčásti použity informace ze zahraničních materiálů