autosedačkaSprávná instalace autosedačky. Vždy umísťujte autosedačku k chodníkové straně a z této strany také nechávejte dítě nalézat a vylézat (pozor pouze na cesty pro cyklisty). Dbejte na to, aby se dala autosedačka pevně a bezpečně připevnit. Sedák se nesmí naklápět ani klouzat.

Zádová opěrka by měla pevně přiléhat k sedadlu vozidla, pokud to tak není, může jí v tom bránit hlavová opěrka, jestliže ano, vyjměte ji. Nikdy neinstalujte nosič s malým dítětem na sedadlo vybaveno airbagem, který nejde vypnout.

Dětské sedačky upevňujte vždy podle návodu, většina se upevňuje tříbodovým bezpečnostním pásem. Dbejte na to, aby pásy byly vedeny dle návodu. Pokud výrobce uvádí použití tříbodového pásu, nepoužívejte nikdy dvoubodový.

Správné přikurtování dítěte.

Ramenní pásy upevnit řádně a pokud možno na střed klíčních kostí. Nikdy pod rameny! Pánevní pás by měl vézt co nejhlouběji přes slabiny. Nezapomeňte dítě po usazení do sedačky pevně přitáhnout centrálním napínacím pásem, tak aby dítěti ramenní pásy neplandaly a nemohlo si je stáhnout. Sedačku i dítě připevněte vždy co nejpevněji.

Nezapomeňte nastavovat pásy a opěrku hlavy s růstem dítěte. Nevozte prázdnou autosedačku jen tak pohozenou v autě, při nárazu či prudkém brždění by se autosedačka mohla stát "neřízenou střelou", která by mohla poranit ostatní osoby ve vozidle.

Autosedačky – bezpečí v zimě.

Bundy omezují účinek bezpečnostních pásů. V případě nehody působí pás nejdříve nan oděvy místo aby rovnou stabilizovalo tělo. Po silných hladkých bundách může pás i sklouznout. V obou případech působí pás na špatném místě na těle a mohlo by dojít k úrazu břicha nebo pánve.

Pokud chcete pro vaše dítě co největší bezpečí, bundu mu do autosedačky vysvlékněte. Zahřát ho můžete přehozením deky či bundy přes pásy.

Autosedačky a dopravní nehoda.

V žádném případě nepoužívejte autosedačky, které zažily dopravní nehodu. To platí hlavně pro nákup použitých autosedaček s neznámou historií.

Reboard – systém.

Pozor na autosedačky, které se upevňují proti směru jízdy. Hlavně u malých dvoudvéřových aut jsou pak těžko přístupné. Vyzkoušejte si proto před nákupem, zda můžete dítě v takovém to případě pohodlně do sedačky vložit a vyndat.

Autosedačka vedle spolujezdce

Nikdy nepřipevňujte autosedačku proti směru jízdy vedle řidiče, pokud je na tomto místě funkční airbag. Mohlo by to pro vaše dítě znamenat smrtelné nebezpečí a navíc je to zakázané.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015