Ztratili jste svůj dvojplamen. To zní povědomě. Ať už jste ten, kdo utekl, nebo ten, kdo pronásleduje, je více než jasné, že se cítíte ztraceni, zmateni a naprosto zlomeni. Nejspíš si také kladete otázku, jak je možné, že vás jiný člověk mohl zranit tak hluboko. Přitom jste v tom byli až po uši. Ta energie vás ale najednou převálcovala a podrazila vám nohy.

Vězte, že v tom nejste sami. Je mnoho jiných, které zažívají přesně to samé a také je hodně těch, kdo vaši situaci nikdy nedokážou pochopit. To proto, že dokud to sami nezažijete, nepochopíte.

V tomto článku si rozebereme jednu z fází dvojplamenů: fázi uprchlíka a pronásledovatele. Předpokládejme, že jste potkali svůj dvojplamen, zažili onu "bublinu lásky", která najednou praskla a vy jste se ocitli sami, vnitřně úplně zničení.

Je mnoho symptomů, které provázejí oddělení dvojplamenů a odlišují ho od běžného rozchodu mezi partnery. Tyto symptomy zahrnují vážnou nespavost, nevysvětlitelnou bolest v srdci nebo na hrudníku, iracionální myšlenky vedoucí až k psychózám a dokonce i nepředvídatelné chování a posedlost.

Doslova se cítíte, jako byste přišli o rozum.

Ta bolest se zařezává tak hluboko, že je nemožné se z toho vzpamatovat a jen tak se uzdravit, protože tenhle rozchod je prostě víc, než dokážete unést.

Rozchod dvojplamenů vás doslova dostane na kolena – a po pravdě řečeno, to je jeho účelem.

Poddat se tomu znamená poddat se té bolesti, poddat se utrpení a hlavně poddat se sobě samému.

Uprchlík a pronásledovatel

Rozpoznat roli, kterou v tomto rozdělení hrajete je vcelku snadné. Pokud to bylo vaše dvojče, kdo vás opustil první, jste pronásledovatel. Pokud jste odešli první vy, jste uprchlík.

Pronásledovatel pokračuje v pronásledování a uprchlík v útěku tak dlouho, dokud trvá ono "zrcadlení", jakýsi druh hry na přetahovanou. Pronásledovatel se nevzdává a neustále hledá nové způsoby jak uchopit situaci a roznítit plameny znovu. Vzdá to, až když neví kudy dál. Ego je u moci tak dlouho, dokud si uvědomuje ono iracionální chování.

Jakmile kapituluje, pronásledovatel si brzy uvědomí, že vlastně celou tu dobu nebyl pronásledovatelem, ale uprchlíkem.

Jste z toho zmatení?

Dvojplameny jsou si navzájem zrcadlem – vaše dvojče jste vy. Tím, že pronásledujete navenek (své dvojče), pronásledujete své vlastní připoutání k němu, pronásledujete to, co si myslíte, že by láska měla být.

Pronásledujete pohádku, svou vlastní představu, kterou jste si vybudovali ve své mysli a chcete ji nějak uchopit a ono to nejde. Je to jako držet rukou vodu – láska je tekutá, láska proteče skrz.

Takže po tom všem pronásledování, jediné co získáte je uvědomění si, že jste celou tu dobu utíkali sami před sebou a protože váš dvojplamen jste vy, když pronásledujete jeho, utíkáte před sebou a tudíž i před ním.

Takže teď, jakmile jsme si vyjasnili, že jak pronásledovatel tak uprchlík jsou ve skutečnosti uprchlíci…teď konečně můžeme pochopit, že není žádná možnost být spolu.

Co teď? Nechte to být.

Jakmile odstraníme všechny emoce, odsuzování a očekávání, zbyde pouze láska. Láska se nachází v tichosti duše. Láska je nečinná, k ničemu se nepoutá, nic nepotřebuje. Láska je ona jemná energie prostupující všechno stvoření. Láska je to, co přivádí vaše bytí k vzestupu. Láska je harmonie a hudba vesmíru, láska je všechno, co je.
Uvnitř tohoto klidu a ticha najdete vědění, že jste pouhou nádobou a tato nádoba je pouhou iluzí. Jediná pravda je láska.

S veškerou láskou napsala: LJ Vanier
Přeložila: Eidheann
Z: http://isoulscience.com

Komentáře