Mluvíme-li o různých formách viny, rozhodně tím nechci vyvolat zdání, že je nějaký důvod cítit se provinile. A už vůbec ne kvůli své sexualitě. Ať si kdo chce co chce říká, ať jsou to zdánlivě sebevětší autority, ať se na vás dívají, jak chtějí spatra, s realitou to nemá co dělat.

Jen na okamžik si zkuste představit rozlehlost vesmíru. Přesahuje to rámec našeho chápání. Dokonce ani naši přední vědci, se svým špičkovým vybavením, nedokážou změřit jeho velikost. A v tomto vesmíru existují miliardy galaxií.V v jednom zapadlém koutě jedné z menších galaxií se nachází mrňavé sluníčko. Okolo tohoto slunce obíhá pár špendlíkových hlaviček, z nichž jedna se jmenuje planeta Země.

Pro mě je dost obtížná představa, že by tento dokonalý a obrovský systém stvořil jen jakýsi stařeček trůnící na obláčku nad Zemí, která nemá nic lepšího na práci, než sledovat co vyvádíme se svými genitáliemi!

A přesto byla a je tato představa vštěpována tolika dětem. Je naprosto nevyhnutelné, abychom se zbavili hloupých, zastaralých a omezených pověr, které nám nejsou nijak k užitku. Velmi silně cítím, že i náš pojem Boha musí být pro nás a nikoli proti nám. Máme možnost vybrat si z nesčetného množství náboženství. Pokud jste nyní takového vyznání, které vám říká, že jste hříšník a bídný červ, vyberte si jiné. Výběr je veliký. Pokud vám nesedí žádné současné náboženství, vytvořte si své vlastní. Mějte na paměti, že každé současné náboženství bylo založeno někým, kdo byl nespokojen s formami v té době existujícími. Tito lidé měli svou vlastní představu Boha a vesmíru a byli schopni obklopit se lidmi, kterým jejich pojetí vyhovovalo.

Iva Hédlová podle Louise L. Hay


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015