Petr Weidenthlaer pěstuje zeleninu ekologicky již 12 let. Za tu dobu ji zasel, vypěstoval, umyl a svým zákazníkům prodal desítky tun. Své získané zkušenosti se odrážejí nejen ve vynikající kvalitě, ale také v šíři sortimentu. Ve svém ekologickém zelinářství v moravském Velehradu dnes pěstuje více než 50 různých druhů zeleniny, od tradičních druhů až po exotické čínské a japonské ředkve či fenykl. Od letošního roku spojil Petr Weidenthaler své síly s ekologickým ovocnářem Jiřím Kargerem, který již bioovocnaří 13 let z nedaleké vesnice Zdounky – Nětčice. Mezi jeho vyhledávané speciality patří, mimo jiné ovoce, zejména biomeruňky a biobroskve. Společně nabízejí svým zákazníkům širokou škálu bio ovoce a zeleniny.

Čerstvé a zdravé

Biozelenina a ovoce z Lučního Údolí je vždy čerstvá, zdravá, bez obsahu škodlivin-vypěstovaná přirozeným způsobem bez použití jakýchkoli chemických postřiků a umělých hnojiv, vysoce kvalitní díky výběru nejlepších bio osiv a resistentních odrůd. Zahradnictví a ovocnářství je každoročně kontrolováno, zda dodržuje přísná pravidla zákona o ekologickém zemědělství.

Pro zákazníky to nejlepší

Zákazníci dávají přednost produktům z Lučního Údolí před konvenčním ovocem a zeleninou proto, že jim zaručuje zdravotní nezávadnost a záruku původu. Oproti jiné bio zelenině a ovoci je Luční Údolí vždy čerstvé a má vždy výjimečný vzhled s puncem kvality.  Maminky je kupují, protože jsou zdravé a velmi dobře chutnají, co potvrzuji  slovy jedné z nich: „to nejlepší pro moje děti“. Aby vyšlo vstříc požadavkům zákazníků na čerstvé bio produkty po celý rok, nabízí Luční Údolí celoročně velký výběr čerstvého a kvalitního bio ovoce a zeleniny také z dovozu.

Čerstvá biozelenina a ovoce z Lučního Údolí je pravidelně k dostání v pražských a brněnských bioprodejnách a prodejnách zdravé výživy a vaří z ní v několika restauracích. Pro ty, kteří nemají dostupné bioprodejny, a mají zájem bioprodukty  pravidelně odebírat, je posílají poštou. Mohl by vzniknout  Klub přátel Lučního Údolí, kde by členové měli mimo jiné garantované dobré ceny po celý rok, a mohl by vzniknout velmi lukrativní zásilkový obchod (za další výhody by si tuto službu mohli dopředu předplatit s předběžnou objednávkou, kterou jim po celý rok budeme garantovat – a my můžeme rozšiřovat a pěstovat ty produkty o které budou mít lidé zájem se zárukou odbytu) , vše v návaznosti na internet.

Za kvalitou je lidská práce

O tom, že je Petr Weidenthaler úspěšný pěstitel svědčí nejen spousta spokojených zákazníků, ale také ocenění mezi ekologickými zemědělci nejvyšší: za  rok 1994 získal Bartákův hrnec, cenu pro nejlepšího českého ekologického zemědělce. V loňském roce byly tuřínky a ředkve z Lučního Údolí oceněny čestným uznáním v soutěži Česká biopotravina roku 2004.

Ovoce a zelenina z Lučního Údolí je  spjata s osobnostmi panů Petra Weidenthalera a Jiřího Kargera, profesionálních ekologických zahradníků, kteří jsou uznávanými odborníky ve svém oboru a zaručují zákazníkům výjimečnou kvalitu a konkrétní původ.  

Bio je zdravé

Mnoho lidí říká, že kupují biopotraviny pro jejich lepší chuť. Nejlepší světoví kuchaři vaří jen z biopotravin, včetně proslulého londýnského hotelu Ritz.

Děti jsou mnohonásobně více vystaveny nebezpečí konzumace zbytků nebezpečných pesticidů a herbicidů v jídle, včetně zvýšeného obsahu dusičnanů. Váš výběr potravin dnes bude mít velký význam nejen na zdraví vašich dětí v budoucnu, ale i na celou přírodu, jejíž jsme nedílnou součástí. Bylo dokázáno několika studiemi, že biozelenina a bioovoce obsahují až o 50 %  více vitamínů, minerálních látek, enzymů a dalších živin oproti konvenční produkci. Ovoce a zelenina produkované ekologicky také obsahuje více pro zdraví důležitých antioxydantů a jsou více zásadotvorné (zdraví prospěšné) než konvenčně pěstované. Je jenom na vás pro co se rozhodnete, zdraví vás a vašich nejmilejších leží ve vašich rukou.

Více informací na www.lucniudoli.czinfo@lucniudoli.cz nebo 602 702 537.

Komentáře