Orientální břišní tanec je stejně erotický jako blahodárný. Používá se několik základních figur, které na sebe choreograficky navazují. Je to zároveň i meditace a nádherná relaxace. Tančí se pomalu i svižně, rytmus určují bubínky. Stejně jako taneční pohyby a sestava, je důležitá tvoje osobnost. Orientální tanečnice vždy taneční projev prozáří svou duší. Záleží vždy jen na jejím temperamentu, hlavně díky němu je tanec tak krásný.

Kdo může tančit?
Bez nadsázky všichni (dokonce i několik mužů tančí orientální břišní tance). Tančí mladé dívky i sedmdesátileté dámy. Podle lektorek české ženy konečně ztratily zábrany a do orientálních center se osmělují i starší ročníky. Orientální tanec je výbornou relaxací také pro těhotné ženy.

Kdo vás naučí tančit bříškem?
Nejsnáze se to naučíš v některé ze škol břišních tanců. Pod vedením zkušených lektorek poznáš tanec i své tělo a postupně se naučíš orientální tanec. První půl rok bude možná složitý, protože netrénované tělo často odmítá poslušnost. Vůle a trénink ale přinesou ladné pohyby. Po 45 poctivě odtančených hodinách prý budeš nejen skutečně tančit, ale také meditovat a relaxovat při příjemné orientální hudbě.

Co ti tanec přinese?
Pevné tělo. Uvolněnou páteř. Sebevědomí. Bude se cítit krásně a bude tě tak vnímat i okolí. Připrav se na to, že čím víc budeš tančit, tím víc změníš životní styl. Tanečnice například často nevědomě přejdou na zdravou životosprávu. Břišní tanec je navíc výborným lékem na různé zažívací potíže a pomáhá odstraňovat i menstruační bolesti. Některé zdroje mluví také o tom, že břišní tanec pomohl při léčbě neplodnosti. Tanečnice také bez ostychu přiznávají, že posílením pánevních svalů si nepopsatelně zlepšíš i sexuální život.

Potřebuješ orientální kostým?
Zpočátku určitě ne. První půl rok vystačíš s pohodlným sportovním úborem. Šátky a šperky by tě zbytečně rozptylovaly. Pak ale po orientálním kostýmu plném perliček a zlatých penízků zatoužíš. Můžeš si ho buď v některém orientální centru koupit nebo ti tady zapůjčí střihy a návody na ušití. Budeš mít originál za asi desetkrát méně peněz.

Více informací včetně přihlášek do kurzů najdeš například na www.orientalnitanec.cz


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015