Při milování nejsme "bezhlaví". Mozek velice aktivně pracuje a dává pokyny k vylučování hormonů do krve. K těm nejdůležitějším patří serotonin, dopanin a endorfiny. Navozují pocit euforie a radosti, přímo se vznášíme nad zemí. Podobné reakce nastávají při všech činnostech, které děláme rádi – dobré jídlo, činorodá práce a také cvičení.

NAŠE PSYCHIKA – Podle názoru sexuologů a psychologů je milování nejlepším prostředkem proti smutku a depresím. Je to způsobeno těmito hormony a také správným dýcháním. Lékaři se domnívají, že deprese jsou způsobeny také povrchním, špatným dýcháním. Lidé trpící depresemi většinou dýchají mělce a povrchně. Správný sex každého dobře rozdýchá.

Milování prokazatelně zlepšuje soustředění na práci. Studenti, kteří se pravidelně milují vykazují lepší studijní výsledky, než ti kteří se jen učí. U duševně pracujících bylo prokázáno, že uvolněním energie při orgasmu stimuluje pracovní výkonnost. Sex probouzí pocit, že vše lze zvládnout a nic není nemožné. U mužů probouzí pocit bojovnosti a nepřemožitelnosti.

KRÁSNÁ KŮŽE – Milování stimuluje krevní oběh. Během předehry se cévy trochu stáhnou. Když však přijde chvíle nejvyšší rozkoše, rychle se rozšíří. V ženském těle se zvýší hladinu hormonu estrogenu. Ten má příznivý vliv na hydrataci a pružnost pokožky. Každé milování je také cvičení. Posiluje svaly břišní, vnitřní a vnější stehenní a také hýždě. Pokud tyto partie lenoší, brzy se objeví celulitida. Jako každé cvičení má i sex za příjemný důsledek hubnutí. Během dvacetiminutového styku vydáme tolik energie jako při běhu na dva kilometry nebo půlhodince tenisu. Váhový úbytek zapřičiňují také hormony "slasti", které tlumí chuť na jídlo.

SRDCE – Sex vyplavuje cholesterol z krve a tím zabraňuje jeho usazování v cévách. Tím se snižuje riziko aterosklerozy, infarktu a mrtvice.

IMUNITA – Během orgasmu prudce vzrůstá hladina betaendorfinů, látek, které jsou zodpovědné za dobře fungující imunitní systém. Vědci z univerzity v Pensylvánii prokázaly dlouhodobým výzkumem, že lidé oddávající se milostným hrám žijí v průměru o pět let déle, protože jejich imunita je podstatně vyšší. V zimě méně trpí chřipkami, rýmou či nachlazením. Odborníci z Rutgesovy univerzity přišli na to, že jeden orgasmus se účinkem vyrovná dvou acylpyrinům. Endorfiny snižují práh bolesti. Ve chvílích, kdy prožíváme orgasmus dokonce o sedmdesát procent. Anesteziologický účinek se také projevuje na snížené bolestivosti zad, hlavy atd. večerní milování by si měli dopřát ti, kdo mají problémy s usínáním. Uvolnění, které po milování nastane je dokonalým sedativem.

Optimální počet milování se nedá přesně určit. Každému vyhovuje něco jiného. Hlavní je, aby oběma partnerům sex přinášel uspokojení a radost.

Často a s láskou!

Iva Hédlová