Magnézium je jedním z nejdůležitějších prvků v našem těle. Nicméně řada lidí ho nemá dostatečné množství. Obvykle se jedná pouze o mírnější formy deficitu, takže valná část z nich si ani případných potíží nevšimne. Pokud však máte vyšší nedostatek magnesia, pravděpodobně už nějaké negativní příznaky pociťujete.

Projevy jsou většinou mírné

Naštěstí, či spíše bohužel, nejsou projevy nedostatku hořčíku obvykle na první pohled zřetelné. Vzhledem k tomu, že tento prvek ovlivňuje hlavně nervovou soustavu a fungování svalů, větší absence hořčíku se může ukázat právě tam. Můžete se cítit unavení, podráždění, mohou vás začít bolet svaly nebo v nich mít křeče.

Vrcholem je pak manifestní tetanie, která se projevuje už opravdu extrémně a místy může laikům připomínat epileptický záchvat. Naštěstí není nebezpečná, nicméně je dost nepříjemná.

Nedostatek hořčíku se dá upravit třeba stravou, případně je vhodné zbavit se některých zlozvyků, jako je třeba pití alkoholu a kouření. V případě, že ani změna životního stylu nepomůže a vy i nadále budete zažívat negativní projevy způsobené nedostatkem magnesia, měli byste si pořídit hořčíkový olej.

Lepší než prášky

Většina lidí v takovém případě sáhne po pilulkách, tak proč si kupovat nějaký speciální olej? Důvod je prostý. U každého totiž prášky nefungují na sto procent. Hlavně jedinci, kteří mají potíže se zažíváním, dost často trpí neschopností vstřebávat léčivé látky prostřednictvím trávicí soustavy.

Vzhledem k tomu, že olej se nepije, ale natírá na postižená místa, mají všichni možnost dostat tu správnou dávku magnesia.

Jakmile vás začne zlobit sval, stačí si vmasírovat rozumné množství oleje na postižené místo a počkat v klidu alespoň patnáct minut. Pak by mělo být po problémech. Oleje tohoto typu standardně používají třeba i profesionální sportovci. Rychle účinkují, snadno se nanášejí a v podstatě nemají žádné negativní účinky.

Pouze napoprvé vás může potřené místo trochu brnět. Jedná se ale o dočasný efekt, který se navíc napodruhé většinou neobjeví.

Komentáře