Proto i barevná škála je velmi pestrá. Kromě přirozených barev oční duhovky (modrá, zelená, hnědá, šedá atd.) je možné si pořídit i oči např. fialové, tyrkysové, safírově modré apod. Existují i kontaktní čočky, které vaší přirozené barvě očí dodají „jiskru“ (perleťový efekt, který je v čočkách použit rozjasní světlou i tmavou duhovku).

V každé oční optice mají k dispozici prospekty jednotlivých firem, které nabízejí barevné kontaktní čočky, ve kterých je možné najít vyobrazené jednotlivé druhy barevných kontaktních čoček. Ale současně je nutné dodat, že se nelze spoléhat na to, že barevná kontaktní čočka bude na vašem oku vypadat přesně tak, jako na obrázku. Proto je nutné si každou kontaktní čočku vyzkoušet u očního specialisty, který musí posoudit, zda čočka, kterou jste si zvolila, má správné parametry a nemůže vaše oči poškodit.

Barevné kontaktní čočky jsou dostupné jednak v plusových a minusových dioptriích, a také bez dioptrií (tzv. plano). Proto jsou vhodné pro lidi trpící krátkozrakostí, dalekozrakostí, ale i pro lidi bez refrakční vady.

Některé druhy barevných kontaktních čoček, zejména krycí a crazy kontaktní čočky, mohou omezovat zorné pole. I proto je vhodné brát barevné kontaktní čočky jako možnost příležitostné změny barvy očí. Zvláště citlivé oči mohou negativně reagovat na přítomnost barevné kontaktní čočky v oku.

Cena barevných čoček se pohybuje okolo 1.000 KČ v závislosti na druhu a počtu kontaktních čoček v balení.

Komentáře