Vedle všeho neklidu je úplněk pokládán za pravý okamžik pro vnitřní obrat, pro usmíření a odpuštění i pro nová přátelství. Také je úplněk časem řešení a vysvobození. Mnohá zvířata jsou neklidná. Psi polovinu noci proštěkají. Bylinky a kořínky nasbírané v tento den jsou mimořádně účinné.
Vysoce vzrůstá počet postižených alkoholem. Hlavním příznakem úplňku je velké pohnutí a citelný neklid. Luna a slunce nyní stojí na obloze přesně proti sobě. Možná se zde projeví pocity opuštěnosti i jiné úzkostné stavy, které vůbec nemusí pramenit z momentální životní fáze, nýbrž se vynořují z minulosti. Možná se objeví to, co jsme potlačovali, znovu se ke slovu hlásí i představy a touhy, k jejichž uskutečnění jsme nenašli odvahu.
Úplněk je označován za fázi vegetativního neklidu, v němž se mohou zpomalit procesy uzdravování.

Novoluní
Projevuje se méně výrazně než úplněk. Nejvhodnější období pro nové začátky. Avšak tma, která nov provází vyvolává úzkost. Je zde zapotřebí odvahy, aby člověk vstoupil na novou duševní půdu a ocenil nov jako kreativní období. Odměnou je získání nových sil. Energie získá nový náboj  a dostane novou šanci.
Nejvhodnější období pro zbavení problémů, špatných návyků starých vztahů nebo překonaných myšlenek.
Tento čas se výborně hodí k postům a pročištění těla.

Ubývající luna
Ztrácejí se duchovní a přírodní síly, jež Lunu doprovázejí. Luna v této době podporuje uplatnění  a výdej energie.
K báječným tajemstvím lunárních sil patří jejich schopnost cyklicky se obnovovat. Proto obavy ze ztráty energie, již jsme v této fázi vydávali jsou zbytečné.
Luna je zrcadlo, neboť odráží sluneční světlo. Vrací nám tolik energie kolik jsme jí investovali. Fáze koncentrace  na podstatné věci života. Ve všedním dni se soustřeďujeme na potřebné a nutné.

Přibývající luna
Zde se hromadí nová energie. Příroda přijímá, buduje a posiluje se. Fáze ohleduplnosti a zotavování – nemusí nutně platit. Narůst nových přírodních a duchovních sil. Až do úplňku se duše otvírá stále víc a dokáže se vcítit i do cizích lidí, do dávných událostí nebo do vývojových procesů, odehrávajících se pod povrchem. Vnímáte-li šance přibývající luny a úplňku, nic lidského Vám nezůstane cizí. Nejde sice vždy o proces, ale když duši narůstají křídla, je to vždy obohacující.

Postavení luny

Pojmy vzrůstající a klesající nemají nic společného s lunárními fázemi přibývající a ubývající Luny. Zde jde o směry působení lunární síly  a to níže uvedeným významem.

Vzrůstající luna
Je-li luna ve znamení Střelce, kozoroha, Vodnáře, Ryb, Berana nebo Býka – je lunární síla vzrůstající. Má zvýšené  a zvyšující působení. V lidském chování znamená růst a rozkvět. V domě a na zahradě je to fáze sklizně a ukládání zásob.Luna ve Střelci je přechodem mezi vzrůstající a klesající silou.

Klesající luna
Stojí-li luna ve znamení Blíženců, raka, Lva, Panny, Vah nebo Štíra je lunární síla klesající.
V osobním životě znamená zralost a sklizeň. V domě a na zahradě představuje fázi setí a sázení.
Luna v Blížencích je přechodem mezi vzrůstající a klesající silou.

Karmické Měsíční uzly
V důsledku svého pohybu kolem Země se Měsíc nachází jednou pod a jindy nad ekliptikou, přičemž ji protíná ve dvou místech nazvaných Měsíční uzly.

Severní uzel se nazývá Dračí hlava (charakter + a zlepšuje zvl. příznivé aspekty.
Jižní uzel se nazývá Dračí ohon  (charakter – a zhoršuje zvl. nepříznivé aspekty).

Měsíční uzly putují k Měsíci (zpětně) ekliptikou. Přitom procházejí zhruba každý půlrok jedním znamením zvěrokruhu. Než se jedno takové celé kolo zopakuje, uběhne 18,61 let.

Následuje popis projevů bytí, které je nutno chápat jako zásadní sklony  a karmické úkoly a jsou proto určovány z pozice vzestupného měsíčního uzlu v okamžiku narození (výpočet individuálního měsíčního uzlu).


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015