Zítra nás čeká velká silvestrovská oslava a my bychom měli být připraveni na vše, co s ní souvisí. Všem je nám známo, že nemáme moc pít, máme se chovat zdrženlivě a nepromiskuitně, ale také víme, že se prostě může stát něco, co nás druhý den mrzí.

Stejně jako všichni víme, že v supermarketech se nemá krást a přesto se to děje. Buďme alespoň připravení na všechny možné situace, které nás mohou na takové oslavě potkat.

Do kabelky nebo do kapsy si s sebou vezmeme 4 sáčky přípravku Samaritán, který je běžně k dostání v lékárnách nebo Anti-ethanol, který bychom tam měli dostat také. Tím budeme chráněni před případnou smrští alkoholem. Dva sáčky rozpustíme ve 4 dcl vody a vypijeme je ještě před tím, než ulehneme ke spánku. Další 2 sáčky vypijeme po probuzení, které může být velice nepříjemné. Potom si dáme nějakou dobrou polévku, doporučovala bych silný kuřecí vývar nebo česnečku a pobyt na čerstvém vzduchu s přiměřeným pohybem. Nejlépe chůzí. Věřte, že vaše kocovina bude minimální.

Další nástraha, která na nás číhá je spontánní sex s osobou, kterou neznáme vůbec nebo jen velice povrchně. K tomuto činu se obvykle rozhodujeme pod vlivem alkoholu a většinou uděláme to, co bychom za normálních okolností vůbec nedělali. Samozřejmostí je přibalení několika kusů kondomů, můžeme použít například barevné, aby se k silvestrovské náladě více hodily. Bez této ochrany sex zásadně neprovozujeme. Nejde pouze o možnost otěhotnění, ale také o přenos pohlavních chorob, kterých stále přibývá, nemluvě o AIDS, které i u nás klepe na dveře. Nedejte těmto chorobám šanci. Mějte kondomů dostatek, můžete nabídnout i spoluoslavujícím. Věřte, že probuzení s představou bezpečného sexu bude mnohem příjemnější. S náhodným partnerem se hezky rozlučte a berte to jako hezkou vzpomínku na přelom roku. Nesnažte se v sobě nebo v partnerovi vyvolat pocit viny a vezměte to sportovně. Aneb jak říkal jeden můj kamarád: LITOVAT SE MÁ PŘEDEM.

Hezky si to užijte ať s alkoholem nebo bez, ať se sexem nebo bez, ale hlavně bez psychických úrazů. Ty jsou nejhorší. S optimismem do nového roku a ať se Vám vše daří.

Srdečně zdraví a přeje všechno nejlepší

Iva Hédlová


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015