Podle statistik WHO (Světové zdravotnické organizace) je homeopatie druhá nejrozšířenější léčebná metoda na světě. Na prvním místě je tradiční čínská medicína, na druhém homeopatie, na třetím herbalismus, čili léčba přírodními prostředky a teprve na čtvrtém klasická medicína, tak jak jí známe i u nás – alopatie.

V mnoha zemích je homeopatická léčba naprostou samozřejmostí a homeopatičtí lékaři jsou vyhledáváni se stejnou důvěrou jako u nás alopaté, čili klasičtí doktoři. Významné procento pacientů (15 – 60%) se svěřuje do jejich péče např. v těchto zemích: Velká Británie, Belgie, Dánsko, Francie, Holandsko, Švédsko, Německo, Itálie, Rakousko, Španělsko, Irsko, Švýcarsko, USA, Indie (v Indii se odhaduje, že počet homeopaticky léčených pacientů přesahuje 100.000.000 !)

Homeopaticky se ve světě léčilo a léčí spousta významných osobností, včetně prezidentů. Mezi vůbec nejzajímavější informaci týkající se léčby velkých osobností v dějinách homeopatie patří léčba ve své době nejbohatšího muže světa – Rockefellera, který ač finančně podporoval rozvoj klasické medicíny a zejména alopatických léků (důvod byl prostý – tučné zisky z farmaceutického průmyslu), se celý svůj život léčil Homeopaticky!

Základní zákon homeopatické léčby "Podobné léčí podobné" byl rozvinut a úplně pochopen před 200 lety, ale zákon samotný je starý stejně jako klasická medicína. Již Hippokrates řekl, že existují pouze dva přístupy, jak léčit nemocné, a to způsobem "contraria contraris" neboli opačné opačným a "similia similibus" čili podobné podobným. 

Homeopatie je jako léčebná metoda velmi oblíbená a v posledních letech stále roste její popularita. Mezi evropské země s největší homeopatickou tradicí patří Velká Británie. Samotná Královna Matka se celý život léčila výhradně homeopaticky. Možná právě proto se dožila tak požehnaného věku bez vážnějších nemocí. Celá královská rodina má k dispozici svého "dvorního" homeopata. Stejně tak indický prezident, jehož osobním homeopatickým lékařem je již zmiňovaný Dr. A U Ramakrishnan. 

Homeopatické léky jsou nejlevnější léčiva na světě

Homeopatické léky jsou stále stejné a vyrábí se již několik set let dle přísně stanovených výrobních postupů. Na rozdíl od léků, které využívá klasická medicína nedochází k neustálému pokusu o zdokonalení, jelikož to není třeba (to je způsobeno tím, že homeopatická léčba se zaměřuje na příčinu celkového stavu nemoci u každého jednotlivce). Jejich účinky jsou staletími ověřené a vyzkoušené a pokud jsou používány dle homeopatických principů, mají sílu vyléčit téměř všechny chronické nemoci bez pozdější konzumace jakýchkoliv léků, a to jak alopatických, tak homeopatických.

Homeopatie není bylinná léčba. Léky jsou sice vyráběny pouze z přírodních substancí, ale mechanismus jejich účinku není stejný jako u fytoterapie (bylinné léčby) Homeopatie je bioinformační medicína.

Cílem homeopatie není pouze "odstranění" fyzických symptomů, nýbrž léčba celého člověka včetně jeho psychiky a emocí. Již zakladatel homeopatie Samuel Hahnemann řekl: "Neléčím nemoci, léčím člověka". 

Celá homeopatická filozofie vychází z komplexního pohledu na člověka a zabývá se příčinami chorobných stavů. To vychází ze starověké moudrosti: "Neexistují nemoci, ale nemocní lidé".

Autor: Petr Zachariáš
 


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015