Chystáte se ještě na podzim do některého českého či evropského města, kde chcete prožít poslední teplé dny touláním po památkách, nahříváním se na sluníčku v parku a popíjením kávy a kakaa? Máme pro vás několik tipů, jak na takový víkend dítě obléknout a co mu sbalit do zavazadla.

Zjistěte si přesné počasí v destinaci

Chystáte-li se mimo Českou republiku a nejste si jisti přesným počasím v daném městě v tomto období, dopředu zapátrejte na internetu a zjistěte si průměrné teploty či průměrné počty dnů srážek v destinaci a podle toho se zařiďte. Ještě těsně před odjezdem si pak zkontrolujte aktuální předpověď a dětské oblečení ve vašem kufru ještě znovu přehodnoťte a zkontrolujte, a to zejména pokud máte třeba do letadla omezený váhový limit zavazadla.

Buďte připraveni

Myslete na každou alternativu počasí. I ve městě, kde většinou každý podzim hraje slunečními paprsky, se může stát, že bude tři dny v kuse vytrvale pršet. Naopak i v destinaci s chladnějším podnebím se zase můžou dostavit nebývale vysoké teploty. Proto je vždy nutné sbalit od všeho něco a nezapomenou ani na teplou a nepromokavou bundu, lehoučké rukavice či čepici. Hodit se bude i oblečení vyloženě do deště, pláštěnka či deštník.

Nebalte toho příliš

Často máme tendenci oblečení pro děti balit dosti nepromyšleně a brát až příliš mnohou kousků takříkajíc „do rezervy“. Zkuste se tomu vyhnout a spíše se snažte sáhnout po univerzálních kouscích, které mají více využití, není na nich tolik vidět nečistoty a děti je rády nosí. Určitě se ale hodí mít minimálně dvoje dětské boty, kdyby nás chytl vytrvalý déšť, dostatečné množství spodního prádla, náhradní ponožky a na podzim také rukavice, čepici a lehký nákrčník. Nejdůležitější je mít, jasný přehled o jednotlivých sbalených kouscích, rozdělit si je po dnech či počasí a efektivně s výběrem pracovat.

Komentáře