Nevíte si rady, jak vyléčit průjem? Vyzkoušejte některé léčivé bylinky, které poskytují léty ověřené účinky. Které to jsou a jak je správně používat se dozvíte v následujícím textu. Dále se také dočtete, jaké babské rady na průjem doopravdy zabírají a co si počít s průjmem u dětí.

Babské rady, které skutečně fungují

Ani ne tak babská ráda jako naprosto zásadní věc při léčbě průjmu, je dodržování dostatečného pitného režimu. V nejzazších případech byste se bez náležitého pitného režimu mohli dostat až do nemocnice, kde by se potřebné tekutiny doplnily kapačkou. Vhodné jsou bylinné nebo černé čaje a minerální vody pro doplnění potřebných látek.

Proti průjmu může velice účinně zafungovat jednodenní půst, kdy vydržíte opravdu celý den bez jídla. Tekutiny je však třeba stále doplňovat. Pomoci mohou i banány. Ty obsahují vlákninu, kterou potřebujete k udržení zdravého trávení.

Jak vyřešit průjem u dětí

Banány jsou skvělou volbou i pro doplnění živin u dětí trpící průjmem. Rozmačkejte ho zcela na kaši, která jim bude jistě chutnat. Další možností je také rozvařená rýže s mrkví.

Abyste děti donutili dostatečně pít, můžete zkusit bylinný čaj lehce osladit. Cukru se snažte při střevních potížích vyhýbat. Pokud ale jinak čaj odmítají, tak trocha cukru nebude na škodu, a navíc doplní potřebnou energii.

Nejvhodnější bylinky na průjem

Mochna nátržník vám rychle a spolehlivě pomůže od průjmu. Působí na potíže způsobené infekcí, špatnou stravou i nadměrným stresem.

Nelze nezmínit také heřmánek pravý, který je skvělým pomocníkem při řadě zdravotních komplikací. Hodí se k léčbě podrážděného žaludku a také třeba nachlazení.

Nebojte se využít ani dubovou kůru, která poskytuje silné dezinfekční a protizánětlivé účinky. Hodí se rovněž k léčbě hemeroidů a různých kožních problémů, například ekzému.

Další možností je kořen ostružiníku. V případě průjmu a střevních potíží však používejte výhradně kořen, plody by totiž mohly obtíže naopak zhoršit.