Čas letních dovolených je konečně tady! Ač je dovolená obdobím, kdy chcete především relaxovat a nic neřešit, na péči o pleť byste neměli zapomínat ani u moře. Pleť je více vystavována sluníčku a dalším vlivům, proto je třeba péči nezanedbávat, ba naopak jí věnovat zvýšenou pozornost. A je jedno jestli jste žena, muž nebo dítě.

SPF

SPF je ochranný sluneční faktor, chránící kůži před slunečním zářením, primárně před zdraví škodlivými UVB paprsky. Ať už se chystáte k moři, a nebo jen na koupaliště ve vesnici, vždy je nutné opalovací krém použít. Ani časté výmluvy, že se někdo výborně opaluje a nespálí se, nejsou na místě. Výběr opalovacího krému záleží na vašem fototypu a míře slunečního záření na místech, kam se chystáte. Opalovací krém vždy nanášejte ještě před opalováním, potřebuje alespoň 20 minut na to, aby se do kůže pořádně vsákl.

Po opalování

I v případě, že po opalování nepozorujete žádné změny na kůži, je třeba pokožce i pleti dodat hydrataci. Použití ochranných krémů na opalování sice chrání kůži před nebezpečnými vlivy slunečního záření, avšak pokožka je pak více vysušená a tím má sklony k předčasnému stárnutí. Po každém opalování tedy nejprve vlažnou vodou smyjte zbytky opalovacích krémů, poté tělo i pleť namažte přípravky po opalování, které obsahují regenerační a zvlhčující složky. Krémy by neměly být mastné, aby kůže mohla přirozeně dýchat.

Péče o spálenou pleť

Může se stát, že sílu slunečních paprsků podceníte, spálená kůže se vám začne barvit do červena, je citlivá na dotek a sálá z ní teplo. V horším případě se na pokožce mohou objevit i puchýřky.

Jak urychlit hojení spálené kůže?

  • Používejte pouze kosmetiku určenou pro péči o spálenou pokožku, zpravidla v ní bývá obsažen panthenol, vitamin E nebo aloe vera.
  • Neaplikujte na spálenou kůži peeling ani jiné přípravky, které by mohly pokožku ještě více rozdráždit.
  • Hydratujte pokožku i zevnitř – dodávejte tělu dostatečný přísun tekutin.
  • Vyhýbejte se sluníčku a dalšímu opalování, které by stav kůže mohlo ještě zhoršit. Pokud jste na dovolené a sluníčku se vyhnout nelze, mějte spálená místa kůže zakrytá.

Odličování a čištění

Ani na dovolené nezanedbávejte každodenní rutinu v péči o pleť. Pokud se přes léto nelíčíte, i tak je potřeba pleť vyčistit od nečistot. V případě, že lehký make-up používáte, nezapomeňte se odlíčit i po příchodu z plážové party v ranních hodinách, vaše pleť vám poděkuje. Velmi vhodnou péčí o pleť nejen v letních měsících je konopná kosmetika, obsahující CBD, které má na kůži blahodárné účinky. Dostupné jsou pleťové krémy, odličovací oleje a mýdla.

Po návratu z dovolené

Vrátili jste se z dovolené s krásně opálenou pokožkou a chcete aby vám opálení vydrželo co nejdéle? Správnou péčí můžete výdrž opálení prodloužit až o několik týdnů. Jak na to?

  1. Peeling

Nejen po dovolené byste měli své pokožce těla i pleti dopřávat pravidelný peeling, ideálně dvakrát týdně. Peelingem zbavíte pokožku odumřelých kožních buněk a tím docílíte sjednocení barvy pokožky, mladšího vzhledu, lepšího prokrvení a pružnosti kůže. Peeling provádějte nejlépe večer před spaním, aby měla pokožka možnost regenerovat, určitě ji hned po ošetření nevystavujte slunečním paprskům.

  1. Speciální kosmetika

V obchodech s kosmetikou je možné zakoupit speciální tělové a pleťové krémy, které díky svému složení podporují zachování barvy opálení. Pokud se pro tuto variantu rozhodnete, aplikujte krémy každý den, po co nejdelší dobu od návratu z dovolené.

  1. Hydratace

Pleť po dlouhodobém vystavování slunečním paprskům potřebuje hloubkovou hydrataci více než kdy jindy. Každodenní ranní a večerní péče v podobě nanesení hydratačního krému je samozřejmostí. Po dovolené však rozmazlujte svou pleť pomocí hydratačních pleťových masek a hydratačních sér.

 

Opomenout byste neměli ani vnitřní hydrataci a přijímat každý den dostatečné množství tekutin, nejlépe ve formě čisté vody.

  1. Odborná péče

Nejideálnějším řešením, jak pleti věnovat maximální péči, je návštěva kosmetiky po návratu z dovolené. Vaše pleť tak dostane přesně to, co potřebuje – celkové ošetření pleti, masáž, masku a hydrataci.

 

Dovolená u moře nenamáhá jen pokožku a pleť, ale také vlasy. Nezapomeňte tedy věnovat dostatek pozornosti i jim.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015