Ke zlepšení životního prostředí může přispívat každý z nás. Jednou z možností může být přechod na ekologičtější způsob vytápění. Pakliže kupříkladu dodnes doma topíte uhlím, je rozhodně na místě uvažovat nad změnou. Jako vhodné řešení se ukazují dřevěné pelety.
Kotel na tuhá paliva se používá v mnoha českých domácnostech, a to nejen v rodinných domech, ale také na chatách a chalupách. Pakliže jako otop zvolíte právě dřevěné pelety, oceníte na nich nejen nízkou spotřebu, ale i mnoho dalších věcí.

Jak je to s cenou pelet?

Pelety se dají pořídit ve velkých balících, což je ekonomicky výhodnější. Například cca tuna materiálu dnes vychází asi kolem 6 tisíc korun, přičemž vám takovýto objem dřevěných pelet vystačí možná i na celou zimu. Může tak jít o levnější způsob vytápění nežli v případě, kdy topíte elektřinou či plynem.

V čem spočívá ekologičnost dřevěných pelet?

Dřevěné pelety jsou ekologičtější nežli běžné nasekané dřevo. Topení s nimi je totiž mnohem intenzivnější. Díky tomu, že jsou dokonale slisované a vysušené, nedochází při jejich spalování ke vzniku tak velkého množství kouře jako v okamžiku, kdy byste do kotle dávali „obyčejné“ dřevo.
Dřevěné pelety se lisují pod vysokým tlakem. Výsledná podoba má zpravidla tvar nevelkých válečků, jež se snadno vejdou i do menších kotlů na tuhá paliva. Samotný proces vytápění je tedy snadný a manipulaci s dřevěnými peletami zvládne hravě každý člen domácnosti.

Jak si zajistit dodávky pelet ze dřeva?

Pro dřevěné pelety nemusíte jezdit někam do klasických obchodů. V současnosti už se dají objednat online, takže vám domů dorazí jako běžné spotřební zboží, které si kupujete přes internet. Tuto možnost nabízí kupříkladu webové stránky drevenepelety.cz. Na výběr jsou v něm dřevěné pelety v několika variantách balení. Jedná se o pelety převážně ze smrkového dřeva, jež je známé pro svoji vysokou výhřevnost. Pro vytápění objektů jsou tedy tyto dřevěné pelety naprosto ideální.