Domácí zdravotní péče se řadí mezi velice oblíbený a vyhledávaný způsob léčebné péče, která se vyznačuje pozitivním vlivem na zdravotní stav pacienta. Lze ji charakterizovat jako kvalifikovanou péči o pacienta v přirozeném prostředí domova, jež je zajišťována kvalifikovaným zdravotním personálem. Častým mýtem spojeným s domácí péčí je názor, že je určena pouze seniorům, ačkoliv tomu tak vůbec není.  A pro koho všeho je domácí léčba tedy určena?

Kdo může využít služeb domácí péče?

Domácí péče je určena v podstatě každému, kdo potřebuje zajistit během dne zdravotní péči. Nejčastěji služeb zdravotní domácí péče využívají senioři, odtud nejspíše vznikl zmíněný mýtus, že je určena pouze seniorům, ačkoliv tomu tak vůbec není. Služeb domácí péče využívají kromě seniorů také dlouhodobě nemocní pacienti či lidé, u nichž není nutná hospitalizace, ale jejich léčba či doléčení může probíhat v domácím prostředí. Ve většině případů je navíc plně hrazena zdravotní pojišťovnou.

Výhody domácí péče

V porovnání s nemocniční péčí nabízí domácí péče řadu výhod. Jednou z hlavních předností domácí péče je především pozitivní vliv na psychiku člověka. Tento pozitivní vliv se promítá i do léčby, která se stává efektivnější. Mezi další výhody patří zkrácení doby hospitalizace jen na nutnou dobu, eliminace rizika infekce, jež jsou běžně vystavováni pacienti v nemocnici a individuální řešení problémů nemocného. Domácí zdravotní péče může také dobře posloužit pro preventivní sledování zdraví pacienta.

Čím se řídit při výběru agentury domácí péče?

Domácí péči dnes poskytuje mnoho společností, jejichž kvalita služeb se však může značně lišit.  Při výběru agentury je tak vhodné se orientovat podle několika kritérií. Věnovat byste se měli zejména referencím klientů a poptat se známých. Zaměřit byste se měli také na délku praxe a poskytované služby, které hovoří o odbornosti péče. Jednou z předních agentur na českém trhu je společnost Procare Medical, která poskytuje své služby ve čtyřech městech a jejich širokém okolí, mezi které patří Praha, Hradec Králové, Brandýs nad Labem a Liberec.

Na společnosti Procare Medical pacienti oceňují zejména:

  • kvalifikovaný personál s dostatečnou praxí,
  • spolehlivost a individuální přístup,
  • smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami,
  • komplexní služby v oblasti domácí péče a domácí fyzioterapie,
  • zajištění domácí plicní ventilace,
  • možnost využít soukromou sanitní službu,
  • dostupnost 24 denně atd.

Více informací o ProCare Medical zjistíte na jejím webu.

Komentáře