Podívat se jim do očí, a musíme se naučit s nimi pracovat. A v tomto nám právě stromy mohou pomoci. Mohou nám dodávat sílu k řešení těchto skutečností, pomohou nám harmonizovat naše energie v těle, podpořit nás, abychom byli silnějšími na našich mnohdy klikatých cestách. A v mnoha případech nám pomohou vylepšit i naše tělesné zdraví. Cesta stromů je o pokoře nejen ke stromům a přírodě samotné, ale především sami k sobě.

Stromy však mají dvojí účinek, na to nezapomínejme. Jeden je „meditativní“- energetický ( tím se zabýváme především na těchto stránkách ) a druhý fyziologický. Fyziologický aspekt  „stromů“ ( spíše jejich částí ), můžeme používat v podobě bylinných čajů, odvarů, výluhů, tinktur, mastí, olejů…

Začneme prvním stromem:

AKÁT

Je stromem, přinášející úlevu od stresu. Naplňuje člověka optimismem, energií a dobrou náladou. Naplňuje nás silou a energií, dodává víru, optimizmus. Bude ochraňovat vaši psychickou sílu a kamarádství.

Pocházející ze severní Ameriky. Jeho dřevo je těžké a tvrdé, těžko štípatelné. Dřevo dobře hoří i za syrova. Byl přivezen do Evropy na počátku 17. Století. Pochází z lesů Severní Ameriky, kde tvořil asi 4 % lesních porostů.

Bylinné účinky :

Květ akátu se používá jako spasmolytikum, emetikum a purgativum. Bez lékařského dohledu se nedoporučuje jeho užívání ve větších dávkách. Používá se při křečích žaludku a hladkého svalstva střev. Pro léčivé účinky se sbírá zejména květ akátu, předmětem sběru bývá však i čerstvá kůra z mladých jarních větviček, která se však využívá výhradně v homeopatii. Výborný a léčivý je také med s akátových květů. Účinků je mnoho…..