Bolest zad, svalů a kloubů trápí lidi všech věkových kategorií. Může být akutní i chronická, příčiny jsou různorodé, ale nejčastěji jde o úrazy a degenerativní choroby. Jak s ní zatočit? Samozřejmě, nejprve řešíme příčinu a navštívíme lékaře, pokud se stav nelepší. Ten nastolí různá opatření, mezi která patří klidový režim, cvičení či léky. Někdy je nutný i chirurgický zákrok.

Účinná látka diklofenak

Existují prostředky, kterými si sami můžeme při bolesti pomoci, volně prodejné v lékárně či je nám doporučí lékař. Jedním z nich je i Olfen gel (http://www.olfen.cz/). Léčivá látka diklofenak, kterou obsahuje, působí protizánětlivě, tlumí bolest a snižuje otok. Patří do skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID).

Nemastný gel, který se rychle vstřebá

Olfen gel má formu čirého hydrofobního gelu, který se rychle absorbuje a proniká hluboko do tkáně. Nelepí ani nezanechává mastný film. Není ani parfemovaný. Aplikuje se až 4× denně na postižené místo a jemně se vetře. Používat by jej měli dospělí a děti až od 14 let. Vybrat si můžete menší balení 50 g, nebo větší 100 g.

Léčivé náplasti

Kdo by chtěl vyzkoušet trochu jinou formu, než je gel, má možnost v podobě léčivých náplastí. Ty se používají k rychlé úlevě při natažení, namožení, podvrtnutí či bolesti zad. Působí rovněž díky obsaženému diklofenaku s již výše popsanými účinky. Ten se akumuluje v podkoží, odkud se uvolňuje po dobu 12 hodin. Proto se náplasti aplikují na postižené místo 2× denně. Pokožka musí být suchá a čistá. Náplast se používá celá, nestříhá se a nedělí na menší části. Maximální doba používání je 7 dní.

Pokud se jdete koupat nebo sprchovat, můžete náplast sundat a znovu ji nalepit po koupeli. Pozor, plocha léčená gelem či náplastmi Olfen by se neměla vystavovat slunečnímu záření, jelikož hrozí fototoxická reakce. Vyzkoušet můžete balení 2 kusů, k dispozici jsou dále balení po 5 a 10 kusech. Náplasti jsou indikovány pro dospělé i mladistvé od 16 let.

Gely a náplasti nesou všemocné, pouze podporují léčbu a dokážou pomoci v různých bolestivých a zánětlivých stavech. Třeba při vymknutí kotníku, revmatu nebo namožených svalech. Není vůbec třeba se jim vyhýbat, pokud je používáme s rozumem.