Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.
Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.
Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.
Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.
Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.
Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).
Ceny zlata dlouhodobě rostou
Určitě jste si všimli událostí několika posledních měsíců – cena zlata aktuálně atakuje historická maxima. V takové situaci si mnoho neznalých investorů nejspíše řekne, že se nevyplatí zrovna kupovat. Přece jen je žlutý kov v tuto chvíli „drahý“.
My vás vyvedeme z omylu. Zlato je totiž svou povahou typicky konzervativní a dlouhodobá investice. Nejvíce se vyplatí právě z hlediska minimálně deseti až patnácti let (ideálně i déle). V takto dlouhém horizontu je absolutně zbytečné brát v potaz události několika málo týdnů/měsíců.
Nemluvě o tom, že časování trhu je pro běžného smrtelníka absolutně nemožné (pokud nemáte věšteckou kouli). Přesně proto vás musí zajímat spíše dlouhodobé předpovědi světových analytiků, které mluví jasně – v dalších dekádách bude cena zlata několikanásobná oproti dnešku.
Nejvýhodnější strategie
Profesionální výzkumy a statistiky jasně dokazují, která strategie je v případě zlata nejvýnosnější. Průměrný jedinec bude nejvíce benefitovat z postupného přikupování zlatých slitků/cihliček.
V průběhu každého roku si určete konkrétní data, během nichž bezpodmínečně koupíte zlatý slitek dle aktuálních možností. Někdo pořídí tři gramové kusy za rok, jiný po každé výplatě pětigramový. Žádné množství není tak malé, aby se z dlouhodobého hlediska nevyplatilo.
Tento postup poctivě dodržujte po patnáct, dvacet, dvacet pět i více let. Po uplynutí dané doby budete vlastnit vážně hodnotné portfolio. To lze použít pro vylepšení důchodu, nákup rodinného domku či třeba zaopatření dětí.
Jedna z nejbezpečnějších investic
Nejspíše víte, že zlato patří mezi nejbezpečnější investice vůbec. Bavíme se samozřejmě o fyzických produktech, které si lze schovat do trezoru. Raději rovnou zapomeňte na akcie zlatých společností, virtuální držení či absolutně nevýhodné bankovní spoření do zlata.
Proč je vlastně zlato tak bezpečné? Odpovědí je jeho chování v časech největších krizí (války, pandemie, vysoká inflace, měnové reformy a podobně). V těchto dobách totiž akcie, kryptoměny, dluhopisy, ETF a další příležitosti padají strmě dolů. V mnoha případech klidně až o 50, 60 i více procent.
Žlutý kov naopak v drtivé většině podobných případů značně posiluje. Právě v časech krizí začne jeho cena rychle růst nahoru. Začnou se o něj zajímat miliony investorů po celém světě, kteří chtějí bleskurychle zabezpečit svůj majetek.
Pokud se tedy dostanete do potíží, stačí prostě prodat své zlato a zajistit si klid. Ne nadarmo jej nakupují banky, celé státy i miliony zájemců po úplně celém světě. Všichni ví, že se jedná o ideální vyvážení zbytku portfolia.
A co víc, v naší zemi je zlato osvobozené od daně z přidané hodnoty. Při zpětném odkupu dokonce i od daně z příjmu.
Hlídejte si ceny zlata u obchodníků
Pouhé sledování ceny žlutého kovu na mezinárodní burze vážně nestačí. Proč?
Důvodem je fakt, že žádná česká mincovna nevyrábí zlaté slitky ani cihličky. Všechny podobné předměty se k nám tak logicky dováží (ze Švýcarska, Německa, Austrálie i dalších zemí).
Proces přepravy takto cenné komodity není žádná sranda. Vyžaduje zapojení celé řady různých odborníků. Každý z nich si logicky naúčtuje svou marži.
Z toho důvodu si například nejpopulárnější gramový slitek u jednoho obchodníka pořídíte za 1 900 Kč, zatímco u jiného až za 2 500 Kč. Bavíme se o stejné značce, ryzosti i hmotnosti. U těžších kusů se rozdíly pohybují v řádech tisícikorun.
Pokud budete po následujících dvacet let několikrát ročně přeplácet tisíce a tisíce korun, vyhodíte ve výsledku klidně až stovky tisíc. Raději tedy poctivě porovnávejte nabídky jednotlivých prodejců a nakupujte jen tam, kde seženete zlato levně.