Kurkuma nápojJiž dlouho se ví, že v narušování a regulování vzniku volných radikálů v těle hrají hlavní roli antioxidanty a že jsou to právě tyto volné radikály, které způsobují zdravotní potíže, jako je například rakovina.

Kurkuma je považována za mistra příchutí a například v Indii ji lidé přidávají téměř do všech pokrmů.

Kromě přidávání do jídla je výtažek z kurkumy nenahraditelnou součástí řady výlučně přírodních léčivých přípravků, které mají příznivý účinek na lidské zdraví.

Toto dochucovadlo obsahuje více než 300 antioxidantů, což naznačuje, že je to samo o sobě fantastické léčivo.

My vám nabízíme šťávu z kurkumy, vy si můžete zvolit, zda použijete mletou kurkumu nebo čerstvý kořen z kurkumy. Tento multidrink lze užívat jako analgetikum, a to díky protizánětlivým vlastnostem, a nabízí také celou řadu dalších přínosů pro celkové zdraví.

Nejzdravější nápoj

Ingredience:

  • 1 polévkovou lžíci prášku z kurkumy

  • 5 cm dlouhý zázvor

  • 1 pomeranč

  • 5 mrkví

  • 2 citrony

  • 1 okurka

Příprava:

Citrusy oloupejte, stejně tak zázvor a mrkve. Vše dohromady rozmixujte a podávejte na kostkách ledu. Pro dosažení optimálních výsledků pijte tuto šťávu ráno, hodinu před snídaní.

Rakovina

Již dlouho se ví, že antioxidanty plní zásadní funkci v potlačování a regulaci vzniku volných radikálů v těle, stejně jako volných radikálů, které způsobují řadu onemocnění, včetně rakoviny. Šťáva z kurkumy poskytuje vynikající prevenci proti rakovině vaječníků, tlustého střeva, prostaty a prsníku.

Artritida

Šťáva z kurkumy úspěšně zmírňuje záněty vyvolané zánětem kloubů. Kurkumin, antioxidant obsažený ve výtažku z kurkumy, působí v kloubech a zmirňuje ztuhlost a otoky.

Deprese a demence

Američtí vědci prokázali, že kurkuma snižuje riziko deprese a Alzheimerovy nemoci, a navíc zmírňuje příznaky tohoto onemocnění.

Vedoucí analytik Dr. Ajay Goel společně se svými kolegy analyzoval přirozené prostředí kurkumy. Zjistili, že kurkuma je o pouhých 2 – 5 % méně spolehlivá než chemická antidepresiva, a protože je zcela přírodní, nevyvolává žádné vedlejší účinky.

„Pokud budeme mluvit v rámci medicíny, máme bioléčivo, které je o pouhé 2 procenta méně spolehlivé než farmaceutika, a tato 2 procenta nic neznamenají,“ říká Prof. Goel a dodává, že „kurkuma je bezpečná, a to i ve velkém množství.“

Vědcům se stále ještě nepodařilo zjistit, jak výtažek z kurkumy ovlivňuje depresi, nicméně pořád věří, že blokuje enzymy, které zvyšují riziko deprese a snižují stupeň cytokinů, které by mohly ovlivnit reakci těla na stres.

Odbourávání toxinů

Tato šťáva úspěšně zbavuje tělo toxinů a zlepšuje stav vaší pleti.

Bolest

Dle některých vědců kurkuma působí při léčbě bolesti a podráždění vyvolaného užíváním léků s obsahem steroidů.

Odborníci v Národním institutu zdraví věří, že výtažek z kurkumy je mnohem spolehlivější v léčbě revmatoidní artritidy, protože zastavuje poškozování kloubů. Výtažek z kurkumy obsahuje zdravý protein Nf-kB, který spouští obranné mechanismy v těle napomáhající boji proti nepohodlí.

Zažívací problémy

Tato šťáva snižuje nadouvání, zmírňuje pálení žáhy a gastritidu. Kromě šťávy můžete prášek z kurkumy použít jako koření k dochucení téměř každého jídla. Užívejte čajovou lžičku kurkumy každý den.

Srdce a cévy

Šťáva z kurkumy reguluje hladinu cholesterolu, chrání srdce a cévy. Užívejte jako prevenci proti infarktu.


Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/221473/virtual/www/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 2015